{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

روند کاهش قیمت خودرو از آبان ماه به این سو موجب شده تا قیمت خودروهای چینی در بازار به شکل محسوسی ارزانتر از نمایندگی و کارخانه باشد.

ریزش عجیب قیمت خودروهای چینی زیر قیمت کارخانه

خودروسازان بخش خصوصی که خودروهای چینی را تولید و به بازار عرضه می کنند با روند افزایش قیمت خودرو اقدام به بالا بردن قیمت فروش رسمی خود کردند. اما به نظر می رسد بازارخوانی آنها چندان هم درست از آب در نیامده و اکنون کار به جایی رسیده که در بسیاری از خودروهای چینی  قیمت   خودرو  در بازار ارزانتر است!

روند کاهش قیمت خودرو از آبان ماه به این سو موجب شده تا قیمت خودروهای چینی در بازار به شکل محسوسی ارزانتر از نمایندگی و کارخانه باشد.

به گزارش خودروتک، خودروسازان بخش خصوصی که خودروهای چینی را تولید و به بازار عرضه می کنند با روند افزایش قیمت خودرو اقدام به بالا بردن قیمت فروش رسمی خود کردند. اما به نظر می رسد بازارخوانی آنها چندان هم درست از آب در نیامده و اکنون کار به جایی رسیده که در بسیاری از خودروهای چینی  قیمت   خودرو  در بازار ارزانتر است!

 

این گرانتر بودن  قیمت خودرو  در مبدا می تواند موجب روند انصراف ثبت نام کنندگان شود و یا در بهترین حالت خرید از کارخانه را کاهش دهد.

در ادامه برخی از این اختلاف قیمت ها را مرور می کنیم:

قیمت خودرو ام وی ام X55 اکسلنت در کارخانه 840 میلیون تومان است اما در بازار این خودرو 50 میلیون تومان ارزانتر عرضه می شود و قیمت آن 790 میلیون تومان است.

قیمت ام وی ام X22 اتومات در کارخانه 479 میلیون تومان است اما در بازار این خودرو را 445 میلیون تومان قیمت می دهند. یعنی 34 میلیون تومان ارزانتر.

خودروهای چری نیز همین وضعیت را دارند. قیمت چری آریزو 5 توربو در بازار 600 میلیون تومان است اما در کارخانه 625 میلیون تومان قیمت خورده است.

قیمت فروش چری تیگو 7 IE در کارخانه 990 میلیون تومان است اما در بازار 85 میلیون تومان پایین تر و به قیمت 905 میلیون عرضه می شود.

اختلاف قیمت جک S5 اتومات نیز قابل توجه است. این خودرو در کارخانه 760 میلیون تومان است اما قیمت آن در بازار 650 میلیون عنوان می شود یعنی 110 میلیون زیر قیمت.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر