{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

با توجه به اینکه حدود 70 درصد از شاغلانی که به‌دلیل کرونا شغل خود را از دست داده‌اند، بانوان هستند، می‌توانیم از محل تسهیلات اشتغال خانگی برای آن‌ها اشتغال‌زایی کنیم

تسهیلات کرونایی جدید در راه است

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: چهار حوزه حمل‌ونقل، گردشگری و صنایع‌دستی، ورزش و فرهنگ و هنر بیش از هشت هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونا دریافت می‌کنند.
به گزارش وزارت کار، عیسی منصوری با اشاره به پرداخت تسهیلات کرونایی جدید در کشور گفت: در این مرحله برای چهار حوزه پرداخت تسهیلات در نظر گرفته شده که سهم بخش حمل‌ونقل 3500 میلیارد تومان، گردشگری و صنایع‌دستی 2 هزار میلیارد تومان، ورزش 800 میلیارد تومان و فرهنگ و هنر 1800 میلیارد تومان است.
وی با تاکید بر اینکه ثبت‌نام متقاضیان این تسهیلات باید از بستر سامانه کارا صورت گیرد، اعلام کرد: کار پرداخت تسهیلات متوقف نشده و بانک‌ها مکلف هستند به همه متقاضیانی که شرایط لازم را دارند، تسهیلات را پرداخت کنند.
70 درصد از شاغلان بیکار شده از کرونا، بانوان هستند
منبع:فرارو
وی افزود: با توجه به اینکه حدود 70 درصد از شاغلانی که به‌دلیل کرونا شغل خود را از دست داده‌اند، بانوان هستند، می‌توانیم از محل تسهیلات اشتغال خانگی برای آن‌ها اشتغال‌زایی کنیم. منصوری در ادامه خواستار تشکیل بانک اطلاعاتی بیکاران شد و گفت: هرچند اخیرا سامانه ملی اشتغال و کسب‌وکار کشور را راه‌اندازی کرده‌ایم تا جمعیت فعال کشور را در آن ثبت کنیم، اما از مسوولان استان می‌خواهم علاوه بر توجه به این سامانه، بانک اطلاعاتی بیکاران استان را هم تشکیل دهند.
وی اظهار کرد: شناسایی دقیق و ثبتی بیکاران استان اولویتی است که مسوولان استانی باید به آن توجه کنند تا افرادی را که قبلا شاغل بوده‌اند و به‌دلیل کرونا بیکار شده و بیمه هم نبوده‌اند شناسایی کنیم تا حمایت بیمه بیکاری هم از این افراد صورت گیرد.
62 درصد شاغلان بیمه ندارند
به گفته معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حدود یک میلیون شاغل رسمی بدون بیمه در دوران شیوع کرونا از کار بیکار شده‌اند که به دستور مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) بیمه بیکاری به این افراد هم تعلق خواهد گرفت. وی تاکید کرد: طبق آمار‌ها حدود 62 درصد از شاغلان سال‌های اخیر ما بیمه شده نیستند که باید روی این گروه هم تمرکز داشته باشیم

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر