{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

آجیل یک میلیون تومانی در فضای مجازی حاشیه‌ساز شد.

آجیل اشرافی کیلویی یک میلیون تومان!

آجیل یک میلیون تومانی در فضای مجازی حاشیه‌ساز شد. بسیاری از کاربران فضای مجازی نوشتند که قیمت هرکیلوگرم چلغوز در بازار ایران به یک میلیون تومان رسیده است. رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران می‌گوید: قیمت چلغوز به یک میلیون تومان رسیده بود اما اخیرا قیمت آن ۸۰۰ هزار تومان شده است.


افزایش قیمت انواع آجیل و خشکبار موجب شده است که بسیاری از مشتریان از این بازار رویگردان شده و  آجیل‌فروشان از تعطیلی مغازه‌ها و معدوم کردن آجیل‌های فاسد بگویند.

مصطفی احمدی، رییس اتحادیه خشکبارفروشان گفته بود که این صنف حدود 80 درصد از مشتریان خود را از دست داده است و درخشانی، رییس اتحادیه سوپرمارکت‌داران توضیح داد که امسال شب یلدا چیپس و پفک جایگزین آجیل شب یلدا شد.

این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که بهای برخی اقلام آجیل نجومی شده است. به عنوان مثال بهای چلغوز که یک نوع آجیل وارداتی از افغانستان و پاکستان است حالا به کیلویی 800 هزار تا یک میلیون تومان رسیده است.

به گفته رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران، چندی پیش قیمت چلغوز یک میلیون تومان بود اما اخیرا قیمت آن 800 هزار تومان شده است که علت گرانی این دانه گیاهی وارداتی بودن آن و تاثیر قیمت دلار روی آن است.

چلغوز دانه گیاهی است شبیه به تخمه آفتاب‌گردان است و از میوه کاج به دست می‌آید. مزه چلغوز شبیه به پسته و بادام است و این دانه گیاهی در استان خراسان محبوبیت بی‌شماری دارد. به گفته احمدی واردات چلغوز از درگاه‌های رسمی کشور نیست و به عبارتی این آجیل به ایران قاچاق می‌شود.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر