{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد گفت: ثبت‌نام در سامانه سجام و احراز هویت برای دریافت سود سالانه سهام عدالت، حضور در مجمع و خدمات الکترونیک و استفاده از سایر مزایای سهامداری الزامی است.

شرط مهم برای دریافت سود سهام عدالت

علی نمازی روز سه‌شنبه در نشستی در خصوص وضعیت سهامداران سهام عدالت اظهار داشت: از حدود ۶۲۰ هزار نفر سهامدار سهام عدالت استان، حدود ۳۰ درصد روش مستقیم و بقیه حدود ۴۵۳ هزار نفر روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند.

وی افزود: افراد در روش مستقیم، مدیریت سبد سهام را خودشان برعهده گرفته اند و در مقابل افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند، مدیریت سهام عدالت را به شرکت های سرمایه گذاری استانی واگذار کرده اند.

وی در خصوص سود سهام عدالت تصریح کرد: روش پرداخت سود سهام عدالت برای افراد در روش مستقیم و غیرمستقیم فرایند متفاوتی دارد به طوری که در روش مستقیم اگر افراد سجامی شده باشند، بر اساس توافق‌‎های فی مابین، سود سهام عدالت از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی به حساب آن ها واریز می شود و سهامدارانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند سود سهام آن ها از طریق این شرکت به حساب شرکت های سرمایه گذاری استانی واریز خواهد شد.

وی افزود: دارندگان روش های سهام غیرمستقیم باید برای دریافت خدماتی همانند دریافت سود سهام، شرکت در مجامع شرکت های سرمایه گذاری یا لغو انتخاب های بعدی در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت شوند و در حال حاضر در ادارات کل دارایی سطح کشور با همکاری استانداری‌ها و مدیران شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هیات مدیره‌ها بسیج شده‌اند تا آمار سجامی ها افزایش پیدا کند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد درباره اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام در سامانه سجام گفت : سهامداران می بایست مشخصات فردی، آدرس، موبایل و شماره حسابی که وجوه قابل واریز به آن باشد را در سامانه «سجام» ثبت کنند.

وی یادآور شد: همچنین برای سجامی شدن و احراز هویت هم مکانیزم های به این صورت است که سهامداران می توانند از طریق سیستم بانکی، کارگزاری ها و دفاتر پیشخوان در سطح استان به صورت الکترونیک این روند را انجام دهند.

نمازی درباره آخرین وضعیت مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی نیز اظهار داشت : مجمع شرکت های سرمایه گذاری استان به صورت الکترونیکی تا پایان دیماه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه افرادی که در «سجام» ثبت نام نکنند نمی توانند در مجامع شرکت های استانی شرکت کنند افزود: عدم ثبت نام در سامانه «سجام» و احراز هویت برای سهامداران در روش غیر مستقیم باعث می شود تا این گونه سهامداران نتوانند با عدم شرکت در مجامع در فرایند تصمیم گیری های مجمع همانند انتخاب اعضای هیات مدیره مشارکت کنند.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر