{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

اعلام کرد که طی بررسی‌های صورت گرفته فرمول قیمت گذاری برای بخشی از خودرو‌ها تغییر کرده است و بر اساس متوسط قیمت بازار قیمت گذاری انجام می‌شود.

فرمول جدید برای قیمت گذاری ۱۸ خودرو +عکس

رضا شیوا با اشاره به اینکه از مهرماه مرکز ملی رقابت بررسی مجددی در مورد فرمول قیمت گذاری خودرو انجام داد گفت که طی تصمیات اخذ شده قرار نیست آزاد سازی صورت بگیرد فقط خودرو‌ها تقسیم بندی شده است، بر این اساس بخشی از خودرو‌ها پرتیراژ و به گونه‌ای که برای عامه مردم به صرفه هستند قیمت برای آن بر اساس فرمول قبلی محاسبه می‌شود.

وی گفت: در مورد بخشی از خودرو‌ها فرمول جدید پیش بینی شده است که طی آن دیگر تورم بخشی که در فرمول قبلی سهیم بود در فرمول جدید قرار نگرفته و قیمت به نوعی بر اساس متوسط قیمت بازار محاسبه خواهد شد.

رئیس شورای رقابت تاکید کرد که نکته اصلی در فرمول جدید این است که طی توافق صورت گرفته قرار است خودروساز‌ها ظرفیت تولید را تا ۵۰ درصد افزایش دهند و این می‌تواند هزینه تولید را کاهش دهد.

وی خودرو‌های مشمول قیمت گذاری جدید را نیز اعلام کرد و گفت که پژو پارس اتوماتیک، پژو ۲۰۶ اتو ماتیک، ۲۰۷ پانورما، سمند سون پلاس، رانا پلاس، رانا پلاس توربو، هایما توربو s۵ دستی، هایما توربو s۷ اتوماتیک، k۱۳۱، ساینا s، کوئیک، شاهین، آریا برلیانس، چانگان و زوته مشمول فرمول جدید می‌شود.

شیوا با اشاره به پیش فروش‌های قبلی گفت که پیش فروش‌هایی که تا امروز (۱۰ دی) یعنی زمان اعلام تغییر قیمت فرمول انجام شده بر اساس فرمول قبلی محاسبه خواهد شد.

فرمول جدید برای قیمت گذاری ۱۸ خودرو +عکس

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر