{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

قیمت پژو پارس، پژو ۲۰۶ و ۱۶ خودرو پرفروش بازار براساس متوسط قیمت بازار و بدون لحاظ تورم موجود در فرمول قبلی قیمت گذاری می شود.

پژو پارس و پژو ۲۰۶ در طرح جدید چقدر گران می شوند؟

قیمت پژو پارس، پژو ۲۰۶ و ۱۶ خودرو پرفروش بازار براساس متوسط قیمت بازار و بدون لحاظ تورم موجود در فرمول قبلی قیمت گذاری می شود.براساس تصمیم جدید شورای رقابت، از امروز قیمت ۱۸ خودرو شامل پژو پارس، پژو ۲۰۷ اتومات، پژو ۲۰۷ دستی، سمند سورن پلاس، رانا پلاس، رانا پلاس تیوفایو، دنا پلاس توربوشارژ، دنا پلاس توربو شارژ اتومات، هایما توربو دستی، هایما توربو اتومات، تارا، ساینا اس، کوئیک، شاهین، آریا، برلیانس و چانگان براساس فرمول جدید قیمت گذاری می شوند.

به گفته رئیس شورای رقابت شرط افزایش قیمت، افزایش ۵۰ درصدی تولید است. یعنی در این فرمول کیفیت و افزایش تولید، عوامل اصلی در افزایش قیمت هستند. رضا شیوا رئیس شورای رقابت درباره جزئیات این فرمول و چگونگی بررسی قیمتها می گوید:« یعنی به طور نمونه متوسط قیمت سه ماهه آبان، آذر و دی خودرو در بازار آزاد را محاسبه و قیمت شورای رقابت را از آن کسر و عدد به دست آمده را بر سه تقسیم می کنیم.

اخبار مهم مرتبط را بخوانید 

  • ساینا S و کوئیک با فرمول جدید قیمت گذاری می شوند
  • پیش فروش پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و چهار محصول دیگر ایران خودرو با موعد تحویل یکساله
  • خودروی ملی ترکیه خوش قیمت‌تر است یا دنا پلاس توربو اتوماتیک؟ (فیلم)

اگر متوسط ۵۰ درصد افزایش در تولید اتفاق افتاده باشد، این عدد به دست آمده را به قیمت شورای رقابت اضافه می کنیم و قیمت جدید خودرو برای ماه بهمن مشخص می شود. اما اگر به هر نسبتی افزایش ۵۰ درصدی تولید محقق نشود به همان نسبت افزایش قیمت کمتری اعمال می شود.»

تولید بیشتر، افزایش قیمت زیادتر

به گفته شیوا این روش تفاوت قیمت و رانت را کم و دلال بازی و واسطه گری را در بازار خودرو حذف می کند. او در ادامه به تسنیم می گوید:« این فرمول جدید باعث می شود خودرو ساز نیز به سمت افزایش تولید متمایل شود. البته علاوه بر دو خودرو ساز بزرگ، قرار شد سه خودرو ساز دیگر نیز به شرط رفع موانع تولید خود را افزایش دهند.

اگر خودروساز نتواند تولید خود را در دی ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دهد، درصد کمی را در افزایش قیمت ها کسب خواهد کرد. به عنوان نمونه اگر خودروساز به جای افزایش تولید ۵۰ درصدی به رشد تولید ۲۵ درصدی برسد، در فرمول به جای تقسیم قیمت ها به ۳ رقم ۶ برای آنها در نظر گرفته شد و مجوز افزایش قیمت برای آنها بسیار ناچیز خواهد بود.»

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر