{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تهران در خصوص مقدار آب مصرفی که باعث رایگان شدن قبوض مشترکان می‌شود توضیحاتی را ارائه داد.

چقدر آب مصرف کنیم تا مشمول تخفیف صد درصدی شویم؟

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تهران در خصوص مقدار آب مصرفی که باعث رایگان شدن قبوض مشترکان می‌شود توضیحاتی را ارائه داد.محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: خانوار‌هایی که زیر ۵ الی ۶ مترمکعب مصرف آب داشته باشند مشمول تخفیف صد درصدی می‌شوند و  آب مصرفی آنان رایگان می‌شود.

او ادامه داد: این کار و حرکت بسیار ارزنده و مطلوبی است، چرا که در جهت حمایت از قشر محرومی است که الگوی مصرف را رعایت می‌کنند و بی‌شک کار بسیار بزرگی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اضافه کرد: برخی از آپارتمان‌هایی که در استان تهران وجود دارند به دلیل آنکه ساکنان آن‌ها در خارج از کشور زندگی می‌کنند، خالی هستند برای این دسته از مشترکان هم در تلاش هستیم تا دستورالعملی را برای محاسبه آب بهایشان در نظر بگیریم.

بختیاری بیان کرد: قرار است طرح آب رایگان از اول دی ماه برای مشترکانی که مصرف آب آنان کاهش داشته است، اجرا شود. این در حالی است که در صورت ابلاغ به وزارت نیرو ما آن را اجرا خواهیم کرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران افزود: پیش‌بینی ما این است که در بخش آب و در شرایط فعلی حدود ۴ میلیون مشترک در سطح کشور مشمول این طرح کم‌مصرفی هستند که امید است به این تعداد اضافه شود.

به گفته بختیاری بر اساس مصوبه هیئت وزیران، مشترکانی که مصرف آنان تا یک سوم الگوی مصرف آب است، مشمول صدور قبض صفر یا همان قبض رایگان خواهند شد.

بختیاری در پایان تصریح کرد: این طرح شامل تمامی خانوار‌هایی است که زیر الگوی مصرف چه بخش در خانوار یا بخش خانه باغ‌ها و ویلا‌ها باشند اجرا می‌شود، البته این طرح برای مصارف خانگی است و شامل واحد‌های تجاری نخواهد شد.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر