{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

بازار خودرو مدتها روی مدار نزولی را حرکت می کرد اما روز گذشته شورای رقابت از تغییراتی در نحوه قیمت گذاری خبر داد .

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ، ۱۰ میلیون گران شد+جزئیات

بازار خودرو مدتها روی مدار نزولی را حرکت می کرد اما روز گذشته شورای رقابت از تغییراتی در نحوه قیمت گذاری خبر داد که دلالان همین موضوع را دستاویزی برای افزایش قیمت ها قرار دادند به نحوی که خودرویی همچون پژو ۲۰۶ تیپ ۵ یک روزه ۱۰ میلیون گران شد.

به گزارش کاماپرس، شاید تغییراتی که قرار است از سوی شورای رقابت در قیمت گذاری برخی خودروها اعمال شود به نفع مصرف کنندگان باشد – رضا شیوا رئیس شورای رقابت نیز همواره و در هر فرصتی بر این نکته تاکید می کند که اگر قیمت گذاری از این شورا خارج شود، اولین گروهی که زیان می کنند مصرف کنندگان هستند – اما همین تغییرات به بهانه و دستاویزی تبدیل شد که دلالان در آتش قیمت ها بدمند و بازار خودرو را که مدتها حرکت روند نزولی داشت، وارد فاز افزایشی کنند.

گرانی ۴ تا ۱۱ میلیونی در بازار خودرو

تسنیم گزارش کرده است که امروز چهارشنبه ۱۰ دی ماه ۱۳۹۹ و درست به فاصله یک روز از رسانه ای شدن تغییرات مد نظر شورای رقابت در قیمت گذاری خودروهای داخلی ، قیمت انواع محصولات داخلی و مونتاژی رشد ۵ تا ۱۰ میلیون تومانی را تجربه کرده است.

بر این اساس در بازار امروز، قیمت پژو پارس سال – پژو پارس بنزینی – از ۱۹۲ میلیون تومان به ۲۰۳ میلیون تومان رسید و ۱۱ میلیون تومان گران تر شد. قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو نیز از ۱۸۷ میلیون تومان به ۱۹۳ میلیون تومان افزایش پیدا کرد و ۶ میلیون تومان گران تر شد.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز با افزایش ۱۰ میلیون تومانی از ۲۴۰ میلیون تومان به ۲۵۰ میلیون تومان رسید. قیمت سمند ۴ میلیون تومان گرانی را تجربه کرد و از ۱۷۶ میلیون به ۱۸۰ میلیون رسید. قیمت پراید به عنوان ارزان ترین خودروی داخلی نیز از ۹۵ میلیون تومان به ۱۰۳ میلیون تومان رسیده است.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر