{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

منصور پوریان رئیس تامین کنندگان دام زنده از کاهش 15تا 20 هزار تومانی قیمت گوشت در بازار خبر داد.

قیمت گوشت در بازار کاهش یافت+جزئیات

منصور پوریان رئیس تامین کنندگان دام زنده با اشاره به اینکه در تولید دام شرایط مساعدی داریم، اظهار کرد: هم اکنون در تولید دام کشور بویژه گوسفند شرایط مناسبی داریم و نیاز است که دولت‌ها تصمیمات مناسبی در خصوص صادرات اتخاذ کنند.
کاهش 40 درصدی مصرف گوشت در کشورمنصور پوریان جمعیت فعلی دام سبک را در محدوده 68 تا 70 میلیون راس اعلام کرد و گفت: جمعیت قابل کشتار فعلی در حد 13 میلیون راس است.
وی ادامه داد: با شیوع کرونا مصرف گوشت قرمز در کشور 40 درصد کاهش یافته که با این وجود میزان کشتار دام به 3 میلیون راس رسیده است.
افت 20هزار تومانی قیمت گوشت در بازاررئیس شورای تامین کنندگان دام از مازاد دام خبر داد و گفت: هم اکنون در تولید دام سبک در بهترین وضعیت قرار داریم به طوریکه در محدوده گوشت گوسفند 35 هزار تن و گوشت گوساله 50 هزار تن قابلیت صادرات داریم که این امر بدان معناست که به خوداتکایی کامل رسیدیم و همواره باید حمایت‌ها صورت گیرد تا این روند توسعه یابد.
وی از کاهش 15 تا 20 هزار تومانی قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: بنابر آمار حداکثر تا ماه آینده 100 هزار راس دام با وزن 800 کیلو باید کشتار شود که این امر نشان می‌دهد از لحاظ تولید در بهترین شرایط قرار داریم.
به گفته پوریان، هم اکنون قیمت دام آن سوی مرز‌ها بالاست که قاچاق دام‌ می تواند اسباب گرانی را در بازار داخل فراهم کند، به همین خاطر صادرات گوشت را باید جایگزین آن کرد تا نوسانی در بازار نداشته باشیم.
وی درباره آخرین وضعیت قاچاق دام گفت: در حال حاضر قاچاق دام در حدی نیست که بتوان درباره آن صحبت کرد چرا که مرز‌ها بسته و کنترل‌ها شدید شده است.
این مقام مسئول در پایان تعلل مسئولان در تصمیم‌گیری را علت اصلی قاچاق دام اعلام کرد و گفت: اگر از تولیدکنندگان داخل حمایت شود، آن‌ها اقدام به قاچاق نمی‌کنند.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر