{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن توضیح درباره عملیاتی شدن ارائه خدمات و پرداخت وام به معلمان عضو صندوق ذخیره گفت: در شرکت ساختمانی معلم در بسیاری از املاک دعوی وجود داشت و ۳۵ پرونده در دادگاه داشتیم اما ۳۳ پرونده را برنده شدیم.

پرداخت وام به کدام یک از معلمان عملیاتی می‌شود؟

مهدی نیکدل درباره اینکه اگر قرار باشد سهام صندوق ذخیره به معلمان واگذار شود این موضوع مشمول فرهنگیان بازنشسته هم می‌شود، اظهار کرد: درخواست برگزاری جلسه فوق‌العاده از هیئت امنا داشتیم تا بدانیم اگر بازنشسته‌ها بخواهند مجدد عضو صندوق شوند چه شرایطی لازم است البته افرادی که هم‌اکنون بازنشسته می‌شوند می‌توانند به عضویت خود ادامه دهند بنابراین از آنها می‌خواهیم در عضویت صندوق بمانند تا از این سود بهره‌مند شوند؛ برای افرادی هم که خارج شده‌اند باید تصمیم بگیریم تا پولی را که گرفته‌اند قسطی برگردانده و دوباره عضو صندوق شوند اما هنوز به ما مصوبه نداده‌اند.

وی مطرح کرد: از آنجایی که هنوز تصمیمی در این باره گرفته نشده است، به افرادی که عضو صندوق نیستند توصیه می‌کنیم عضو صندوق شوند.

پرداخت ماهانه 35 میلیارد تومان به خروجی‌ها از صندوق ذخیره فرهنگیان

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان درباره مبالغ پرداختی به بازنشستگان گفت: هم‌اکنون ماهانه به طور میانگین 35 میلیارد تومان به خروجی‌ها از صندوق ذخیره پرداخت می‌کنیم و مشکلی وجود ندارد؛ هرم سنی اعضا را تجزیه و تحلیل می‌کنیم تا بدانیم چقدر از آنها پول‌هایشان را می‌خواهند و به همان نسبت دارایی‌ها را تقسیم بندی می‌کنیم مثلا همیشه 20 درصد دارایی را در سیستم به صورت نقدشونده به صورت اوراق کوتاه مدت و سهام قابل معامله نگه می‌داریم.

 

وی درباره ارائه خدمات توسط شرکت‌های زیرمجموعه صندوق به فرهنگیان بیان کرد: فلسفه تاسیس صندوق کمک به معیشت معلم در زمان بازنشستگی است اما در اساسنامه آمده است که حتی‌الامکان در زمان خدمت هم خدمات ارائه شود. اگر بخواهیم به برخی از معلمان وام های 50 میلیون تومانی بدهیم در حق کسی که ماهانه به صندوق پول واریز می‌کند تا در زمان بازنشستگی مبلغ قابل توجهی دریافت کند، اجحاف شده است. اگر هم قرار باشد که صندوق کل دارایی خود را به معلمان وام بپردازد یا خدمات بدون سود و با تخفیف‌های نامتعارف ارائه کند، نمی‌تواند در پروژه‌های بزرگ سرمایه گذاری کند تا برای زمان بازنشستگی فرهنگیان سودآوری ایجاد کند. بنابراین خدماتی که ارائه می‌شود با در نظر گرفتن صرفه و صلاح کل فرهنگیان عضو است.

نیکدل درباره طرح مجدد تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان متذکر شد: در حالی که یکسال از تحقیق و تفحص قبلی گذشته است، طرح این موضوع آثار منفی روی عملکرد و فعالیت صندوق دارد زیرا فعالیت اقتصادی سودآور نیازمند آرامش و ثبات است. البته به موازات تحقیق و تفحص قبلی، ما خودمان نیز دست به کار شدیم. به طور مثال در شرکت ساختمانی معلم بر روی بسیاری از املاک دعوی وجود داشت به طوری که 35 پرونده در دادگاه داشتیم که اکثر آنها از دست رفته بود اما امروز 33 پرونده را برنده و زمین‌ها را پس گرفتیم. اخیرا زمینی را در کیش پس گرفتیم که ارزش آن 300 میلیارد تومان است و امیدواریم دو پرونده دیگر را هم برنده شویم. خودروهای تشریفاتی هم که تقسیم شد برای 6 سال قبل بود.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر