{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

با وجود آن که از سوی شورای رقابت به صراحت اعلام شد تغییر فرمول قیمت گذاری برخی خودروها ربطی به خودروهای پرتیراژ مثل پژو پارس TU۵ و پراید ۱۳۱ ندارد، این خودروها در بازار دستخوش گرانی شده اند.

پژو پارس TU۵ و پراید ۱۳۱ در بازار چند؟

بازار خودرو امروز شنبه ۱۳ دی ماه ۹۹ اولین روز هفته را در حالی آغاز کرد که بحث بر سر تاثیر تغییر فرمول قیمت گذاری کارخانه برخی خودروها بر قیمت آنها در بازار، به اوج خود رسیده و این وضعیت بر قیمت بازار خودروهایی هم که قرار نیست تغییر خاصی در قیمت گذاری کارخانه آنها اتفاق بیفتد تاثیر افزایشی گذاشته است.

به نظر نمی رسد موجی که شورای رقابت در بازار ایجاد کرده به زودی فروکش کند و بازار خودرو حداقل طی چند روز آینده جو متلاطمی خواهد داشت. جالب اینجاست که رئیس شورای رقابت از پذیرش این واقعیت که فرمول جدید قیمت‌گذاری ابداعی این شورا موجب گران شدن قیمت‌ خودرو در بازار شده است ، سر باز می زند.

بی اطلاعی رئیس شورای رقابت از وضعیت قیمت ها در بازار

وی در این باره به روزنامه همشهری گفته است: بازار خودرو وضع خوبی دارد و قیمت‌ها رو به کاهش است و اطمینان داریم با افزایش تولید، قیمت خودرو درب کارخانه به قیمت بازار نزدیک شود. شیوا همچنین گفته است: به‌نظر نمی‌رسد، فرمول جدید موجب افزایش قیمت در بازار شود، اما در هر صورت منتظریم دلال‌ها کم‌کم از این بازار خارج شوند، چون دیگر قیمت‌ها و سود موجود برای آنها به‌صرفه نیست.

پژو پارس TU۵  بیست میلیون گران تر شد

اما روزنامه همشهری با گزارشی که از قیمت ها در بازار داده ، نشان می دهد که شیوا برداشت درستی از تصمیم شورای تحت مسئولیت خود ندارد. بر اساس این گزارش،  قیمت پراید معمولی یا همان سایپا ۱۳۱ در حال حاضر از ۱۰۱ به ۱۱۰میلیون رسیده و ۹ میلیون تومان گران تر شد است.

همچنین قیمت ارزان ترین محصول حال حاضر سایپا یعنی تیبا۲ از ۱۲۲ به ۱۲۷میلیون تومان رسیده مه نشان دهنده گرانی ۵ میلیونی این خودرو است.  قیمت خودروهایی مانند پژو۲۰۶ تیپ۵ و پژو پارس TU۵ هم بعد از مصوبه جدید شورای رقابت تا حدود ۲۰میلیون تومان افزایش یافت؛ به‌نحوی که قیمت پژو۲۰۶تیپ۵ از ۱۷۵ تا ۱۸۰میلیون به ۲۰۰میلیون و پژو پارس از ۲۰۰ به ۲۲۰میلیون رسید و قیمت پژو۲۰۶ تیپ۲ از ۱۸۷ به ۱۹۴میلیون تومان رسید.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر