{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

در مرحله پیش گشایش بورس امروز تقاضا در نمادهای دارویی بیشتر از عرضه است و همچنین عرضه و تقاضا در نمادهای بنیادین متعادل به نظر می‌رسد.


وضعیت بورس امروز 14 دی/ بورس بازهم قرمز شد +جزئیات مهم

وضعیت بورس به بازاری اطلاق می شود که در آن خرید و فروش کالا و اوراق بهادر صورت می گیرد. وضعیت بورس با پیشرفته تر شدن بازار و انجام معاملات عادلانه بدون حضور اعضا انجام می شود. وضعیت بورس کنترل نقدینگی در جامعه که می تواند یک فرصت عالی برای سرمایه گذاری باشد . 

وضعیت بورس بازاری که در آن خریدو فروش کالا به صورت منظم و فعال است . وضعیت بورس سقف سرمایه گذاری آن از 30 هزار میلیارد به 50 هزار میلیارد کشیده شده است 

وضعیت بورس امروز 14 دی ماه 99

وضعیت بورس

در جریان معاملات امروز نمادهای بنیادین روندی متعادل دارند اما احتمالا با شروع معاملات عرضه در این نمادها افزایش یابد.نمادهای دارویی همچنان با تقاضای بالا همراه هستند.همچنین پیش‌بینی می‌شود معاملات امروز بازار سهام روندی متعادل داشته باشد.

همچنین نماد خودرو در مرحله پیش گشایش امروز تقاضای خوبی دارد و پیش‌بینی می‌شود در جریان معاملات این هفته به نمادهای شاخص‌ساز توجه بیشتری شود و برخی از کارشناسان معتقدند بورس این هفته به دلیل افزایش تنش‌ها در منطقه کمی دست به عصا حرکت کند.

طی دقایق نخست معاملات امروز بورس، شاخص حدود ۶ هزار واحد افت کرد. شاخص هم وزن نیز قرمز و ۶۶۲ واحد افت را تجربه کرده است.

در این ریزش شاخص نمادهای شستا، شپنا و حکشتی بیشترین تاثیر منفی را داشتند.

زنگ خطری برای بورس بازان!

در نخستین روز معاملاتی هفته گذشته شاخص کل و شاخص هم‌وزن هر دو ریزش کردند. علاوه بر ریزش شاخص به قعر ۳۰ روزه، معاملات بورس ۳ علامت منفی مهم برای هشدار به سهام‌داران داشت.

در روز شنبه شاخص کل بورس افت ۴۳ هزار و ۶۸۳ واحدی داشت و به رقم یک میلیون و ۳۵۴ هزار واحد رسید که این رقم پایین‌ترین سطح در ۳۰ روز کاری گذشته از اول آذرماه تاکنون است. همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با افت ۸ هزار و ۵۳۹ واحد در رقم ۴۵۵ هزار و ۱۶۸ واحد ایستاد.

بیشترین افزایش قیمت

روز شنبه در بورس شرکت‌های سیمان فارس (سفار)، آلومراد (فمراد) و معدنی دماوند (کدما) با رشد ۵ درصدی بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر) و توزیع داروپخش (دتوزیع) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

وضعیت بورس امروز یکشنبه 14 دی ماه 

وضعیت بورس

در بورس شرکت‌های قطعات اتومبیل ایران (با نماد ختوقا)، سیمان شرق (سشرق)، زامیاد (خزامیا)، صنایع کاشی و سرامیک سینا (کساوه) و پارس الکتریک (لپارس) در روز شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت بیمه کوثر و اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی، تملی۷۱۱، تملی۸۰۷ و تملی۸۰۱ بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز شنبه، علامتی کارآمد برای پیش‌بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز یکشنبه است. در پایان معاملات روز شنبه بازار با مازاد عرضه ۶۵۷ میلیارد تومانی بسته شد، ایجاد مازاد عرضه علامتی منفی برای بورس است.

افت ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات روز شنبه، ارزش صف‌های خرید ۸۵۸ میلیارد تومان شد که نسبت به روز چهارشنبه کاهش ۸ درصدی را نشان می‌دهد.

رشد ارزش صف‌های فروش

روز شنبه ارزش صف‌های فروش ۱۷۷ درصد رشد یافت و به رقم هزار و ۵۱۵ میلیارد تومان رسید.

بیشترین تقاضاها

در نخستین روز کاری هفته شرکت صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر) با صف‌ خرید ۱۵۷ میلیارد تومان در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از چخزر، شرکت پگاه گیلان (غگیلا) و رایان هم افزا (رافزا) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین عرضه‌ها

روز گذشته بیشترین صف فروش به نماد خبهمن (گروه خودروسازی بهمن) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۱۱۶ میلیارد تومانی داشت. پس از خبهمن، پالایش نفت اصفهان (شپنا) و ایران خودرو (خودرو) بیشترین صف فروش را داشتند.

 وضعیت بورس در رویدادهای یکشنبه

وضعیت بورس

صبح امروز مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به ۳۱/۰۶/۱۳۹۹ شرکت آ س پ (آ.س.پ) با موضوع تصویب صورت‌های مالی و تقسیم سود برگزار می‌شود. مجمع عمومی فوق‌العاده سالیانه منتهی به ۳۱/۰۴/۱۴۰۰ شرکت سرمایه‌گذاری سبحان (وسبحان) نیز با موضوع افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی امروز برگزار می‌شود. امروز مجمع عمومی فوق‌العاده سالیانه منتهی به ۳۰/۱۲/۱۳۹۹ و مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده شرکت لوازم خانگی پارس (لخانه) امروز با موضوع افزایش سرمایه ۱۰۱ درصدی برگزار می‌شود. همچنین امروز مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به ۳۱/۰۶/۱۳۹۹ شرکت سرمایه‌گذاری کارکنان صنعت برق زنجان و قزوین (وبرق) نیز امروز با موضوع تصویب صورت‌های مالی و تقسیم سود برگزار می‌شود.

پیش‌بینی بورس امروز

در نخستین روز معاملاتی هفته گذشته شاخص کل و شاخص هم‌وزن هر دو ریزش کردند. شاخص کل به رقم یک میلیون و ۳۵۴ هزار واحدی رسید که پایین‌ترین رقم در ۳۰ روز کاری گذشته است. علاوه بر ریزش شاخص به قعر ۳۰ روزه، معاملات بورس ۳ علامت منفی مهم برای هشدار به سهام‌داران داشت.

وجود مازاد عرضه

در پایان معاملات شنبه ارزش صف‌های خرید کاهش یافت و ارزش صف‌های فروش افزایش یافت و بازار با مازاد عرضه بسته شد. ارزش صف‌های فروش هزار و ۵۱۵ میلیارد تومان بود و ارزش صف‌های خرید به ۸۵۸ میلیارد تومان رسید تا شاهد مازاد عرضه ۶۵۷ میلیارد تومانی در بازار باشیم. وجود مازاد عرضه در پایان معاملات بورس به عنوان عاملی در جهت پایین کشیدن‌ شاخص در معاملات امروز عمل خواهد کرد.

افت ارزش معاملات خرد

در معاملات روز شنبه کاهش ۲۹ درصدی ارزش معاملات خرد بود که به رقم ۱۱ هزار و ۵۱۶ میلیارد تومان رسید که پایین‌رین رقم در ۱۲ روز کاری گذشته از ۲۶ آذرماه به این سو است.

تداوم خروج پول حقیقی

دیروز برای ششمین روز پیاپی شاهد خروج پول حقیقی از بورس بودیم. در روز ‌شنبه هزار و ۷۸۳ میلیارد تومان پول‌ حقیقی از بورس خارج شد که بالاترین رقم در ۱۲ روز کاری گذشته از ۲۵ آذر تاکنون است.

ارزش پول‌های حقیقی خروجی در روز شنبه نسبت به روز کاری قبل افزایش ۶۸ درصدی داشت. همچنین آخرین بار که ۶ روز پیاپی معاملات بورس با خروج پول حقیقی همراه بوده به ۱۰ هفته پیش یعنی هفته اول آبان ماه برمی‌گردد.

اموزش بورس در کشور به‌خصوص در شرایط فعلی و نوسانات اخیر بازار بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است، برای یادگیری و اموزش بورس در درجه اول انتخاب یک اموزشگاه و موسسه خبره و مطمئن از اهمیت بالایی برخوردار است، در این گزارش و طی بررسی‌های انجام شده در تمامی زمینه‌ها و در بین اموزشگاه‌های کشور موسسه اموزش عالی سهامیر بعنوان بهترین گزینه یادگیری بورس در کشور تعیین شد در ادامه به بررسی ویژگی‌های این موسسه میپردازیم.

بندرت میتوان اموزشگاهی همچون سهامیر را پیدا کرد که بتوان کلیه رشته‌های سرمایه‌گذاری همچون اموزش بورس، اموزش بازار فارکس، اموزش استراتژی‌های معاملاتی، اموزش تحلیل و معامله گری، اموزش cfa، اموزش ciia، اموزش رمز ارزها و.... را در ان پیدا کرد، این موسسه از بدو تاسیس خود در سال ۱۳۷۱ تا کنون تواسته بیش از ۷۰ رشته اموزشی و سرمایه‌گذاری ویزه و انحصاری را در لیست اموزش‌های خود قرار دهد، یکی از تخصصی‌ترین رشته‌های اموزشی در موسسه سهامیر دوره اموزش بورس ایران است، این دوره اموزشی حاصل بیش از ۲۰ سال حضور در بازار سرمایه و بازار بورس کشور می‌باشد، موسسه سهامیر تا کنون توانسته بیشترین حجم اموزش تخصصی بازار و فعالان این صنعت را به خود اختصاص دهد و با کسب رتبه نخست بعنوان برترین اموزشگاه حرفه‌ای کشور انتخاب شود، اموزش بورس در این موسسه از پایه تا پیشرفته به‌صورت کاملا عملیاتی و تخصصی زیر نظر اساتید این مرکز اموزش داده می‌شود.

وضعیت بورس در بازار  14 دی ماه 99
وضعیت بورس

 در مرکز اموزش عالی سهامیر دوره‌های اموزش بورس به ۳ روش: شامل اموزش حضوری، اموزش انلاین و اموزش در قالب بسته‌های اموزشی انجام می‌شود، و دانشپذیران میتوانند از هر سه این شرایط با توجه به وضعیت خود اقدام نمایند.

ساعات برگزاری کلاس:

از طرفی کلاس‌های اموزش بورس در مجموعه سهامیر به‌صورت دو شیفت در روز ( نوبت صبح ) و ( نوبت عصر ) برگزار می‌شود که کلیه متقاضیان با توجه به شرایط خود میتوانند نسبت به انتخاب ساعت برگزاری کلاس اقدام نمایند.

طول مدت دوره‌های اموزشی:

دوره‌های اموزشی ترمیک: اموزش ترمیک بورس در مجموعه سهامیر ظرف مدت ۳۶ ساعت و در طول مدت ۲ ماه برگزار می‌شود، این کلاس‌ها به‌صورت ۳ جلسه در هفته برگزار شده که متقاضیان میتوانند بین روزهای زوج یا فرد یک مورد را انتخاب کنند.

دوره اموزشی کوتاه مدت: دوره هایامموزشی کوتاه مدت در مجموعه سهامیر مختص متقاضیان از سایر استان‌ها در نظر گرفته شده است، در این دوره اموزشی کلیه مباحث و اموزش‌ها ظرف مدت ۳۶ ساعت و در طول مدت ۷ روز برگزار می‌شود.

تعداد نفرات هر کلاس:

تعداد نفرات حاضر در هر کلاس به جهت افزایش بازدهی و بهره اموزش‌ها به دو ترتیب ۱۵ نفره و ۳ نفره تقسیم بندی شده‌اند که در کلاس‌های ۱۵ نفره در اصل شرایط اموزش صورت عمومی می‌باشد و در کلاس‌های ۳ نفره شرایط اموزش به‌صورت خصوصی لحاظ شده است.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر