{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

بازار خودرو در چند روز اخیر افت و خیزهای غیرمعمولی را تجربه می کند به نحوی که برخی خودروها مثل رانا LX با افزایش قیمت روبرو شده اند و برخی دیگر مانند پژو ۲۰۶ تیپ دو بعد از چند روز بالا رفتن از نردبان قیمت، نزول را تجربه می کنند.

رانا LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار چند؟

شاید اظهارات اخیر رضا شیوا درباره فرمول قیمت گذاری جدید خودرو چنان که خود وی بر آن تاکید کرده برای بسیاری از مردم غیرقابل فهم باشد اما همین فرمولی که به گفته شیوا توسط بسیاری از منتقدان به خوبی درک نشده توسط دلالان به دستاویزی برای افزایش قیمت تبدیل شده است.

این موضوع را می توانید با مراجعه به نمایشگاه های خودرو و یا تماس با آگهی دهندگان فروش خودرو امتحان کنید. واسطه ها و فعالان بازار یک صدا به شما خواهند گفت قیمت ها به دلیل اعلام فرمول جدید قیمت گذاری ، طی یک هفته اخیر بالا کشیده است.

البته یک نکته را نباید از نظر دور داشت و آن این که موج ایجاد شده در بازار به احتمال فراوان ماندگار نباشد و همه نگاه ها به دو هفته باقیمانده از زمان ریاست جمهوری ترامپ دوخته شده است. اگر بایدن بدون چالش وارد کاخ سفید شود می توان انتظار ایجاد موج جدیدی از کاهش نرخ ارز و کاهش در بازار خودرو را نیز داشت.

افزایش قیمت در خانواده پژو ۲۰۷

به هر حال به دنبال اظهارات اخیر رئیس شواری رقابت قیمت برخی خودروها در بازار باز هم به افزایش خود ادامه داد. از جمله رانا LX با ۷ میلیون افزایش به قیمت ۲۰۷ میلیون تومان رسید. قیمت پژو پارس معمولی (بنزینی) که به پژو پارس سال هم شناخته می شود با افزایش قیمت ۲ میلیونی به ۲۰۳ میلیون تومان رسیده است.

در خانواده پژو ۲۰۷، سه مدل پژو ۲۰۷ اتوماتیک و پژو ۲۰۷ اتوماتیک صندوق دار و پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای دنده دستی به ترتیب با ۳ ، ۵ و ۷ میلیون تومان افزایش به قیمت ۴۱۰ میلیون، ۴۰۰ میلیون و  ۳۱۰ میلیون تومان فروخته می شود.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و تیبا صندوق دار ارزان شدند

نکته جالب توجه این که پژو ۲۰۶ تیپ دو برخلاف روزهای گذشته بعد از چند روز گران شدن، وارد فاز نزولی شده و ۸ میلیون ارزان شده است. این خودرو در حال حاضر به قیمت ۱۹۰ میلیون تومان قابل خرید است.

خودروی دنا نیز از جمله خودروهایی به شمار می رود که روند صعودی قیمت آن در روزهای اخیر ادامه دارد به نحوی که در حال حاضر قیمت دنا دنده ای معمولی (تیپ ۱) ۲۵۷ میلیون تومان ، دنا پلاس ۲۹۶ میلیون و دنا پلاس توربو اتوماتیک ۴۲۵ میلیون تومان است.

تنها خودروی دیگری که در بازار امروز اندکی کاهش قیمت را تجربه کرده ، تیبا صندوق دار است که با کاهش ۲ میلیونی به ۱۱۸ میلیون تومان رسیده است.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر