{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران در مورد طرح شخصی سازی بلیت‌های مترو توضیحاتی را ارائه کرد.

طرح شخصی سازی بلیت‌های مترو +جزئیات

فرنوش نوبخت در گفتگو با ایسنا، در مورد طرح شخصی سازی بلیت‌های متروی تهران با بیان اینکه تعداد بسیار زیادی بلیت بدون نام در اختیار مسافران مترو است، افزود: درست است که در سال‌های اخیر با روی کار آمدن بلیت ویژه دانش آموزان، دانشجویان و... پروسه شخصی سازی بلیت‌ها آغاز شده، اما هنوز تعداد زیادی از مسافران دائمی مترو از کارت‌های اعتباری مبلغ دار استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه کارت‌های مبلغ دار مسافران عمومی شخصی سازی شده نیست، افزود: با شخصی سازی کردن بلیت‌های مترو می‌توانیم مسافران وفادار مترو که به دفعات زیاد از مترو استفاده می‌کنند را پیدا کرده و در مناسبت و برنامه‌های مختلف با آن‌ها ارتباط برقرار کرد و در صورت امکان تخفیف به آن‌ها بدهیم.

نوبخت با بیان اینکه اگر بلیت‌های مترو شخصی سازی بودند می‌توانستیم در ایام پیک کرونا در شناسایی بیماران هم کمک کنیم، افزود: این طرح برای جلب مشارکت بیشتر مسافران وفادار است و می‌بینید که در بسیاری از فروشگاه‌ها و مراکز خرید نیز با شناسایی خریداران وفادار، به آن‌ها تخفیف بیشتر می‌دهند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران، گفت: کارشناسان مترو، شخصی سازی بلیت و تعیین فرآیند آن را در دستور کار قرار دادند و امیدواریم بتوانیم هرچه سریعتر این مهم را محقق کنیم.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر