{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

شنبه آینده ۲۰ دی ماه ۹۹ مرحله صد و نوزدهم یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود اما انتقادها به سیاست ها یارانه دهی دولت خصوصا یارانه ۱۰۰ هزار تومانی کرونا ادامه دارد.

نحوه اعتراض جاماندگان یارانه ۱۰۰ هزار تومانی+جزئیات

انتشار هر خبری با موضوع یارانه با سیلی از انتقادات جاماندگان از سیاست های یارانه ای دولت مواجه می شود. تنها یارانه فراگیر که با کمترین انتقاد از سوی مردم مواجه است یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی است که این یارانه هم با گذشت حدود یک دهه از اجرای آن، قدرت خرید بسیار ناچیزی دارد و با این یارانه می توان یک شانه تخم مرغ خرید.

دولت یارانه  دیگری نیز از سال پیش – بعد از گرانی ۳ برابری بنزین – به برخی خانوارها می پردازد اما بسیاری از کم درآمدها از دریافت این یارانه محروم شده اند. در ۴ ماهه پایانی امسال نیز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی و ۱۲۰ هزار تومانی برای افرادی که فاقد شغل ثابت و پوشش بیمه باشند در نظر گرفته شده است اما همین یارانه نیز به بسیاری از افرادی که جزو کم درآمدها هستند تعلق نگرفته و انتقاداتی ایجاد کرده است.

در آخرین تحول، براساس اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، یکصد و نوزدهمین مرحله یارانه نقدی مربوط به دیماه ۹۹ به ازای هر نفر ۴۵هزار و ۵۰۰ تومان به همراه افزایش حداقل مستمری خانوار‌های مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور ساعت ۲۴ روز شنبه مورخه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹ به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز و قابل برداشت خواهد بود.

همچنین بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا و اطلاع رسانی‌های قبلی انجام شده، این ماه هفتمین قسط از اقساط تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی از یارانه سرپرستان خانواری که تسهیلات را دریافت کرده اند کسر خواهد شد.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر