{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

قیمت سکه تمام طرح جدید(سکه امامی) امروز پنجشنبه ۱۸ دی ماه ۱۳۹۹ با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی به کانال ۱۱ میلیونی برگشت.

سقوط ۵۰۰ هزار تومانی سکه در پیش است؟

سرمایه گذاران بازار طلا و سکه امروز با بازاری متفاوت نسبت به دیگر روزهای هفته قبل مواجه شدند. سکه امروز ضمن از دست دادن ۲۰۰ هزار تومانی ارزش خود تا ساعت تنظیم این خبر – حدود ۱۲ و ۳۰ دقیقه ظهر پنجشنبه ۱۸ دی ماه – چشم انداز کاهشی را پیش روی سرمایه گذاران قرار داده است.

اونس جهانی طلا نیز امروز کاهشی بوده و با کاهش نزدیک به ۱ درصدی ۱۸ دلار از ارزش خود را از دست داده است اما عامل اصلی تیره شدن افق پیش روی بازار طلا و سکه در کشور ما چشم انداز نزولی نرخ ارز خصوصا بعد از وقایع دیشب در آمریکا است.

متشنج شدن فضای کنگره آمریکا که با تحریکات دنباله دار ترامپ در شب گذشته اتفاق افتاد، برای بسیاری از آمریکایی ها گران تمام شده و نزدیک ترین یاران ترامپ نیز به وی پشت کرده اند. به این ترتیب خطر ترامپ برای ایران در روزهای باقیمانده تا پایان ریاست جمهوری وی بسیار کاهش یافته است و جو روانی طی امروز و روزهای آینده برای بازار آرام ارزیابی می شود. در عین حال برخی معامله گران حباب قیمت سکه را حدود ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرده اند و معتقدند با آرام گرفتن بازار و دور شدن خطر تهدیدهای ترامپ، باید در انتظار سقوط ۵۰۰ هزار تومانی سکه بود.

طلای ۱۸ عیار ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان  ارزان شد

از بازار طلای سبزه میدان خبر می رسد که قیمت طلا امروز پایین آمده و هر گرم طلا ۱۸ عیار با کاهش ۱.۰۹ درصدی، از ۱,۱۷۹,۰۰۰ تومان به ۱,۱۶۶,۳۰۰ تومان رسید بر این اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان نسبت به دیروز ارزان‌ترشده است.

دنیای اقتصاد نیز گزارش کرده است که قیمت سکه تمام طرح جدید یا همان سکه امامی نیز با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی به ۱۱,۹۰۰,۰۰۰ (یازده میلیون و نهصد هزار) تومان رسیده که نسبت به روز قبل ، کاهش ۱.۶۹ درصدی داشته است.

علاوه بر این قیمت نیم سکه هم امروز به ۶,۳۵۰,۰۰۰ تومان رسیده که نسبت به روز قبل ، کاهش ۵۰ هزار تومانی و ۰.۷۹ درصدی داشته است.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر