{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

قیمت انواع خودرو‌های سایپا و پراید امروز شنبه ۲۲ آذر ۹۹ را در جدول زیر مشاهده کنید.

گرانی خودرو‌های سایپا امروز شنبه ۲۲ آذر ۹۹+جزئیات
قیمت انواع خودرو‌های سایپا و پراید امروز شنبه ۲۲ آذر ۹۹ را در جدول زیر مشاهده کنید.اینطور که کارشناسان صنعت خودرو می‌گویند، طی چند ماه آینده خودرو دیگر از لیست کالای سرمایه‌ای خارج می‌شود، اما اگر جو بایدن پس از ورود به کاخ سفید بخواهد همان راهی را برود که دونالد ترامپ رفته بود باید منتظر رشد شارپی در این بازار باشیم و باز هم قرعه‌کشی خودروسازان و برنده شدن در لاتاری ۱۰۰ یا ۲۰۰ میلیون تومانی را خواهیم داشت.
 
 

خودرو‌های سایپا

اینطور که کارشناسان صنعت خودرو می‌گویند، طی چند ماه آینده خودرو دیگر از لیست کالای سرمایه‌ای خارج می‌شود، اما اگر جو بایدن پس از ورود به کاخ سفید بخواهد همان راهی را برود که دونالد ترامپ رفته بود باید منتظر رشد شارپی در این بازار باشیم و باز هم قرعه‌کشی خودروسازان و برنده شدن در لاتاری ۱۰۰ یا ۲۰۰ میلیون تومانی را خواهیم داشت.

 

خودروسازان در سال ۹۸ با زیانی سنگین مواجه و مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت شدند. این قانون برای شرکت‌هایی بود که نیمی از سرمایه خود را از دست داده‌اند و خودروسازان برای رهایی از این مشکل، به پروژه تجدید ارزیابی دارائی‌ها روی آوردند.

 

یکی از عمده‌ترین دلایل بروز این مشکل، قیمت‌گذاری دستوری محصولات به سیاقی بوده است که نه تنها قیمت تمام شده خودرو‌ها را پوشش نمی‌داد، بلکه بسیار کمتر از حد انتظار خودروسازان بود و تلاش‌ها برای رفع این مشکل از سال‌های گذشته تا زمان نوشتن این متن، ادامه دارد و چالش خودروسازان با متولیان امر قیمت‌گذاری برای دریافت مجوز افزایش قیمت متناسب با افزایش قیمت نهاده‌های تولیدی همچنان ادامه دارد.

 

افزایش قیمت‌ها از سوی شورای رقابت و سازمان حمایت پس از ماه‌ها ارائه اطلاعات و مستندات از سوی خودروسازان با در نظر گرفتن شرایط ملتهب بازار و جلوگیری از ایجاد التهاب جدید در بازار خودرو همچنان کمتر از درخواست خودروسازان صورت پذیرفت. از دیگر سو، پرش قیمت تورم، نشان از افزایش هزینه‌های خودروسازان نسبت به سال ۹۸ بود که بدیهی است این تورم همه جنبه‌های قیمت از جمله قیمت مواد اولیه و هزینه‌های حمل‌ونقل و حقوق و دستمزد را افزایش می‌دهد.

 

در آن سال، مقرر شده بود خودروسازان ارز مورد نیاز خود را به قیمت نیمایی دریافت کنند، ولیکن این موضوع در عمل اتفاق نیافتاد و خودروسازان عمده ارز خود را از بازار تامین کرده‌اند که خود به عاملی برای افزایش قیمت تمام شده محصولات تبدیل شده است.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر