{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

قیمت سکه امروز آماده فرود در کانال ۱۰ میلیون تومان و نشانه اصلی فاصله قیمت اسمی و قیمت واقعی است که به زیر ۳۰۰ هزار تومان رسیده و نشان می‌دهد جناح خرید در بازار اکثریت ندارد.

ریزش ارزش سکه به زیر ۱۱ میلیون/ حباب سکه چقدر شد؟

سقوط ۷۰۰ هزار تومانی سکه، حباب را تا محدوده ۲ درصدی کاهش داد. با این حال، بازار سکه هم چنان ظرفیت افت بیشتر قیمت را دارد. دیروز ارزش ذاتی سکه به زیر ۱۱ میلیون تومان رسید و در محدوده ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قرار گرفت. ثبت این ارزش ذاتی به معنای آن است که سکه پتانسیل افت بیشتر قیمت را دارد.

با این حال، دو عامل می توانند مانع از برگشت این فلز گران بها به کانال ۱۰ میلیونی شوند. اولین مساله حمایت نسبتا سنگینی بود که دیروز از مرز حمایتی ۱۱ میلیون تومانی صورت گرفت و دومین موضوع این است که وقتی حباب سکه به محدوده ۲ درصدی می رسد، معمولا عده ای از معامله گران خریدهای پله ای خود را آغاز می کنند.

  • امید نزولی های سکه به دلار

بازیگران کاهشی بازار سکه امیدوار هستند که با افت بیشتر قیمت دلار، ارزش ذاتی سکه پایین تر برود و به تبع آن، تمایل به فروش فلز گران بهای داخلی ادامه پیدا کند. سکه در آذرماه یک بار حتی تا محدوده ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی هم پایین رفت، ولی از آن نقطه با قدرت زیادی به بالای ۱۲ میلیون تومان بازگشت.

به این ترتیب، می توان گفت که سکه با کف قبلی خود فاصله چندانی ندارد و این مساله می تواند کمی تمایل برخی معامله گران برای بازگشت به بازار را بالا ببرد. با این حال، نزول دلار تمام معادلات سکه بازان را می تواند برهم بزند، در نتیجه انتظار بر این است که سکه بازان حداقل در ابتدای روز یک شنبه بی گدار به آب نزنند و منتظر رفتار اسکناس آمریکایی باقی بمانند.

اونس طلا هم با وجود ریزش سنگین، در انتهای معاملات جمعه کمی تمایلات افزایشی از خود نشان داد و ممکن است همین مساله موجب شود که برخی از سکه بازان تصمیم خود برای خرید و فروش را تا روز دوشنبه به تعویق بیاندازند. با این حال، باز هم باید تاکید کرد که سرنوشت امروز سکه کاملا به دست دلار است.

  • قیمت سکه در پشت خط

قیمت سکه روز گذشته در همان ابتدای روز معاملات خود را زیر محدوده ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی آغاز کرد و در ادامه روز حتی به زیر ۱۱ میلیون تومان نیز رفت. با این حال، در اواخر روز کمی خریداران به بازار وارد شدند و قیمت را روی سطح ۱۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان قرار دادند.

با عین حال پس از بسته شدن بازار نقدی معاملات در بازار پشت خطی ادامه داد و معامله گران سکه را بالای ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله کردند این اتفاق موجب شد برخی تصور کنند بازار امروز با قیمت های بالای ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار در بخش نقدی شروع به کار می کند. اما باید دید سرریز بازار ارز در بازار سکه چه سرنوشتی را رقم می رند.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر