{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

جا ماندگان یارانه ۱۰۰ هزار تومانی دستشان به جایی بند نیست. با اینکه مرحله دوم واریز یارانه معیشتی کرونا نزدیک است، اما گفته می شود لیست افراد مشمول بسته شده و خبری از واریز یارانه برای جاماندگان نیست.

یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به ماه دوم رسید

اولین مرحله واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی سر و صدای زیادی به راه انداخت. این یارانه طبق گفته های رئیس جمهور و مسئولان ستاد معیشتی کرونا فقط به افرادی که درآمد ثابتی ندارند و بیمه پرداز هم نیستند، ‌تعلق می گیرد.

به گفته سخنگوی ستاد معیشتی کرونا ۳۴ میلیون نفر که این شرایط را داشتند، شناسایی شدند و قرار است در چهار ماه،‌آذر، دی، بهمن و اسفند یارانه معیشتی ۱۰۰ و ۱۲۰ هزار تومانی بگیرند. با اینکه ستاد معیشتی کرونا اعلام کرد این ۳۴ میلیون به درستی انتخاب شده اند و خطایی در انتخاب افراد رخ نداده است،‌ خیلی از جامانده های نظر دیگری دارند.

خیلی از افرادی که یارانه نگرفتند به این موضوع اعتراض داشته و اعلام کردند که با وجود شرایط نامناسب مالی، یارانه معیشتی کرونا به آن‌ها تعلق نگرفته و مبلغی به حسابشان واریز نشده است.

کارگران با حداقل حقوق از جامانده های یارانه ۱۰۰ هزار تومانی

بیشتر کارگران که حقوق حداقلی می گیرند جزو ۳۴ میلیون مشمول دریافت یارانه معیشتی کرونا نیستند. بیشتر اعتراضها هم به این قشر باز می گردد. بیشتر این کارگران اعلام کردند درست است که بیمه دارند اما با حقوقی که می گیرند نمی توانند از پس هزینه های زندگی و تورم اقتصادی بر بیایند.

اما از آنجا که هیچ راه اعتراضی برای افراد جامانده از یارانه در نظر گرفته نشده است تعداد زیادی از این افراد در صفحات مجازی مسئولین، از مشکلات خود نوشتند و سعی کردند صدای خود را از این طریق به گوش آنها برسانند.

جامانده ها در لیست مشمولین جا گرفتند،‌ اما

پس از افزایش اعتراضات نسبت به شرایط یارانه معیشتی، حسین میرزایی سخنگوی طرح حمایت معیشتی کرونا در گفت و گوی اینستاگرامی اعلام کرد که قرار است به ۵.۵ میلیون فرد جدید یارانه معیشتی کرونا تعلق بگیرد. او گفت:« وزارت کار آن‌هایی را که مستحق هستند اما به دلیل محدودیت منابع در لیست اول یارانه ۱۰۰ هزار تومانی جا نگرفته بودند، در لیست دوم قرار داد. تعداد آن‌ها حدود ۵.۵ میلیون نفر است. به محض اینکه سازمان برنامه و بودجه اعلام کند که البته زمان آن مشخص نیست، کمک معیشتی دوران کرونا به این گروه هم پرداخت می‌شود. »

او همچنین درباره اعتراض افرادی که گفته بودند هیچ در آمدی ندارند گفت:« کسانی که مشمول نشده‌اند فکر می‌کنند به وضعیت اقتصادی و اجتماعی‌شان اشراف نداریم و چیزهایی را می‌دانند که ما به آن‌ها دسترسی نداریم؛ درحالی‌که از اوضاع آن‌ها اطلاع داریم و هر زمان که شرایط آن بوجود آمد، پرداخت‌ها انجام می‌شود.»

لیست مشمولین یارانه معیشتی کرونا بسته شد

چیزی به روزهای پایانی دی ماه و زمان مرحله دوم واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی نمانده است، حالا تکلیف افرادی که نیازمند هستند و یارانه معیشتی کرونا دریافت نکردند چیست؟

به گزارش اقتصاد آنلاین، با اینکه چند روز پیش سخنگوی ستاد معیشتی کرونا اعلام کرده بود ۵/۵ میلیون نفر به لیست اضافه می شوند، اما خبر جدید این است که به افراد جدید یارانه معیشتی کرونا تعلق نمی‌گیرد و لیست افراد مشمول بسته شده است.

یعنی در دومین مرحله از واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی کرونا همان ۳۴ میلیون نفری که در مرحله اول یارانه گرفته بودند، دوباره این یارانه را دریافت می کنند.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی