{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

قیمت موبایل به کمترین حد خود در ۶ ماه گذشته رسیده، تا جایی که قیمت گوشی های پرفروش شیائومی و آیفون بین ۲ تا ۶ میلیون تومان ارزان تر از قبل شده است.

گوشی های پرفروش شیائومی ۲ میلیون ارزان شدند

بالاخره بازار موبایل به کاهش قیمت ارز واکنش نشان داد. رصد بازار موبایل نشان می دهد بعد از تخصیص ارز برای واردات گوشی موبایل قیمت بیشتر گوشی های پرفروش با کاهش چشمگیری روبرو شده است و حتی قیمت موبایل به کمترین حد خود در ۶ ماه گذشته رسیده است.

رضا قربانی رئیس کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل درباره کاهش قیمت موبایل به ایرنا می گوید:« با توجه به تخصیص دلار ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی (دلار نیمایی به روز) به همه واردکنندگان گوشی تلفن همراه، بازار رقابتی شکل گرفت.

از دوشنبه قبل گوشی‌های تلفن همراه با ارز حدود ۲۶ هزارتومانی وارد بازار شدند و همانطور که قبلا در پیش‌بینی‌ها اعلام کردیم، گوشی تلفن همراه بین ۱۰ تا ۱۵ درصد و برخی موارد ۲۰ درصد ارزان شد. اگر فردی منتظر بوده که قیمت گوشی پایین بیاید و خریداری کند، می‌توان گفت الان بهترین زمان برای خرید گوشی تلفن همراه است. از ۶ ماه قبل تا الان چنین قیمتی اصلا در بازار دیده نشده و نمی‌دانیم در آینده نیز چه اتفاقاتی رخ می دهد.»

گوشی های پرفروش شیائومی و آیفون در بازار چند؟

بیشترین افت قیمت مربوط به آیفون پرو مکس ۲۵۶ است که با قیمت ۵۶ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شد، اما اکنون قیمت آن به ۴۳ میلیون تومان رسیده است. گوشی آیفون ۱۲ با حافظه ۲۵۶ نسبت به ماه گذشته بین ۴ تا ۶ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است.

گوشی نوت هشت ۱۲۸ شیائومی که حدود یک ماه قبل در بازار با قیمت هفت میلیون تومان معامله می شد از دوشنبه گذشته با قیمت پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. شیائومی مدل نوت ۹ پرو که با قیمت ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته می‌شد، به قیمت هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

شیائومی پوکو x۳ که با قیمت ۱۱ میلیون تومان به فروش می‌رسید در حال حاضر با قیمت ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار معامله می شود.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی