{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز یکشنبه، یک میلیون و ۱۰۸ هزار و ۶۰۰ تومان، همچنین هر قطعه سکه تمام ۱۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان قیمت خورد. اما امروز قیمت طلا چقدر است ؟

قیمت دلار در بازار روند نزولی پیدا کرد + جدول

قیمت دلار  امروز دوشنبه 22 دی ماه 99 را در این خبر مشاهده می فرمائید . قیمت دلار در بازار این هفته دی ماه حاکی از یک روند نزولی بوده است . قیمت دلار بعد از انتخابات آمریکا روند کاملا نزولی داشته است .قیمت دلار  روی عدد 24 هزار و 845 تومانی نیز قرار گرفته است. قیمت دلار  اگر محدوده 25 هزار و 800 تومانی را از دست بدهد سکه بازان موقعیت فروش بیشتری را نیز می توانند کسب کنند . دلال های دلار که بعد از رفتن ترامپ و آمدن بایدن با سقوط پی در پی دلار مواجه شده اند حال و روز خوشی ندارند.

قیمت دلار امروز دوشنبه 22 دی ماه 99
عنوان قیمت(ریال) تغییر روز قبل
 
دلار ۲۴۸,۴۵۰ ۰.۰۸% ۲۴۸,۶۶۰
یورو ۳۰۳,۷۱۰ ۰.۴۹% ۳۰۵,۲۱۰
پوند انگلیس ۳۴۱,۲۵۰ ۰.۹۴% ۳۳۸,۰۸۰
درهم امارات ۷۱,۸۰۰ ۰.۵۶% ۷۱,۴۰۰
لیر ترکیه ۳۴,۶۰۰ ۰.۵۸% ۳۴,۴۰۰
فرانک سوییس ۲۹۴,۷۰۰ ۰.۷۲% ۲۹۲,۶۰۰
یوان چین ۳۹,۶۰۰ ۰.۷۶% ۳۹,۳۰۰
دلار کانادا ۲۰۳,۷۵۰ ۰.۷۴% ۲۰۲,۲۵۰
دلار استرالیا ۲۰۱,۰۰۰ ۰.۷% ۱۹۹,۶۰۰
ریال عمان ۶۷۳,۵۰۰ ۰.۷۵% ۶۶۸,۵۰۰
کرون نروژ ۳۰,۸۰۰ ۰.۶۵% ۳۰,۶۰۰

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز یکشنبه ۲۱ دی با ۱۲,۴۰۰ تومان افزایش، یک میلیون و ۱۰۸ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد.  همچنین هر قطعه سکه تمام در روز یکشنبه ۱۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان قیمت خورد. اما امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

قیمت دلار امروز 22 دی ماه

قیمت دلار

  • روز یکشنبه فضای بازار سکه نیز مانند بازار ارز آرام بود. در این روز فروشندگان زیادی در بازار حضور نداشتند و در نتیجه این فلز گرانبها توانست ۱۵۰ هزار تومان رشد کند و به بهای ۱۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان برسد. به گفته فعالان، زمانی که شدت نزول دلار کاهش یافت،‌ برخی معامله‌گران سکه تصور کردند قیمت دلار به کف رسیده است و می‌توانند خریدهای خود را آغاز کنند.

عامل دیگری که زمینه‌ساز افزایش قیمت سکه شد، حمایت سنگین از این فلز گرانبها در آستانه مرز ۱۱ میلیونی بود. رفتار معامله‌گران فنی نشان می‌داد نمی‌خواهند اجازه سقوط این فلز گرانبها به کانال ۱۰ میلیون تومانی را بدهند. در این میان، عده‌ای از فعالان سعی کردند قیمت سکه را بالا بیاورند تا زمینه فروش دوباره خود را فراهم کنند.

قیمت دلار امروز در بازار 

قیمت دلار

در صورت ادامه نزول اونس طلا، سکه‌بازان کار دشواری برای بالا نگه داشتن سکه خواهند داشت.

دلار به کمترین قیمت دو ماه اخیر رسید و امروز به کانال ۲۴ هزار تومان عقبگرد داشت. این عقبگرد دلار به کانال ۲۴ هزار تومان، پس از انتخاب جو بایدن به عنوان رییس جمهوری امریکا کمترین نرخ تا امروز بوده است.

هر قطعه اسکناس امریکایی امروز در صرافی ملی با قیمت ۲۴ هزار و ۵۹۰ تومان معامله شد و در بازار آزاد با قیمت ۲۴ هزار و ۵۰۰ تا ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش رفت اما ظهر امروز دوباره قیمت به کانال ۲۵ هزار تومان وارد شد.

در معاملات فردایی هم قیمت دلار تا ۲۴ هزار و ۸۹۰ تومان ثبت شد. کامبیز افسری، کارشناس بازار ارز درباره علت کاهش قیمت دلار به تجارت‌نیوز می‌گوید که بازار ارز متاثر از بازار جهانی طلا بود و به دلیل تنش سیاسی هفته گذشته در امریکا، بهای هر اونس طلا بیشتر از ۱۰۰ دلار در هفته کاهش داشت و ارزش دلار در بازار جهان تضعیف شد.

قیمت دلار امروز 22 دی ماه 99
قیمت دلار

او ادامه می‌دهد: با گشایش بازار جهانی در روز دوشنبه و مشخص شدن وضعیت قیمت هر اونس طلا، بهای دلار در بازار فردا مشخص می‌شود که احتمالا اندکی کاهشی است.

افسری درباره دلیل برگشت دلار به کانال ۲۵ هزار تومان هم توضیح می‌دهد که با کاهش قیمت دلار موج تقاضا برای خرید اسکناس امریکایی شکل گرفت و همین مساله موجب افزایش قیمت دلار تا کانال ۲۵ هزار تومان شد

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر