{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

نماینده نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس درباره نرخ ارز، فروش نفت و یارانه‌ها در بودجه سال ۱۴۰۰ را تشریح کرد.

کاهش قیمت دلار / دلار به 17 هزار تومان می رسد؟

قیمت دلار در یک سال گذشته به شدت بالا رفت.قیمت دلار حتی به کانال 30 هزارتومان نیز ورود کرد. قیمت دلار بعد از انتخابات آمریکا روند نزولی به خود گرفت. قیمت دلار مدتی بعد ازانتخابات آمریکا کمی رشد کرد. قیمت دلار اکنون وارد کانال 24 هزارتومان شده است.

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم، با اشاره به جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس، گفت: در این جلسه آقای الیاس نادران رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ و همچنین سید شمس‌الدین حسینی درباره لایحه بودجه نکاتی را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه در این جلسه درباره فروش نفت، یارانه‌ها و نرخ ارز در سال ۱۴۰۰ نکاتی مطرح شد، افزود: دولت نرخ ارز را در لایحه بودجه سال آینده ۲۵ هزار تومان پیش‌بینی کرده است که ما در مجلس آن را ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفتیم.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس، ادامه داد: دولت سال گذشته ۱۵ میلیارد دلار ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای تأمین کالا‌های اساسی اختصاص داد که این رانت در اختیار برخی از افراد قرار گرفت و مردم هیچ اثری از ارزانی‌ها ندیدند؛ ما در مجلس به‌دنبال این هستیم که شیوه اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی را اصلاح کنیم.

کاهش شدید قیمت دلار / دلار به 17 هزار تومان می رسد؟

ابوترابی با ابراز اینکه درباره میزان فروش نفت در سال ۱۴۰۰ نیز در جلسه غیرعلنی نکاتی مطرح شد، اظهار کرد: مجلس فروش روزانه یک‌میلیون بشکه نفت را در سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی کرده است و اگر دولت تا یک میلیون و پانصد هزار بشکه فروخت، باید ۳۸ درصد آن را به صندوق توسعه ملی اختصاص دهد.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس تأکید کرد: نمایندگان مجلس به‌دنبال تغییر ساختار و تحول بنیادی در لایحه بودجه به‌نفع مردم هستند.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر