{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

ابراهیمی نیا گفت: از این پس در مناطق زرد، تالار‌های پذیرایی با استفاده از یک سوم ظرفیت می‌توانند اقدام به برگزاری مراسم کنند.

شرایط بازگشایی و برپایی مراسم در تالارهای پذیرایی

ابراهیمی نیا رییس اتحادیه تالار‌های پذیرایی تهران اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تالار‌های پذیرایی جزو اولین صنوفی بودند که اقدام به تعطیلی واحد‌های خود کردند و هم اکنون پس از گذشت یک سال تمهیداتی برای بازگشایی آن‌ها اندیشیده شده است.

او افزود: نهایتا پس از یک سال، ستاد ملی مقابله با کرونا و استانداری‌ها تصمیم گرفتند که تالار‌های پذیرایی در مناطق زرد، آبی و سفید با یک سوم ظرفیت‌ شروع به فعالیت کنند.

رییس اتحادیه تالار‌های پذیرایی بیان کرد: تالار‌های برگزار کننده باید درب ورودی‌های خود از تب سنج برای مهمانان استفاده کنند و هر مهمان با فاصله یک و نیم متری نسبت به دیگر مهمان قرار بگیرد.

ابراهیمی نیا ادامه داد: ساعات برگزاری مراسم نیز باید کوتاه‌تر شود تا پیش از شروع ساعات ممنوعیت تردد، مهمانان به منازل خود بازگردند.

او تصریح کرد: تمامی مراسم‌ ختم، عروسی و غیره تنها با شرایط ذکر شده قابل برگزاری است و توصیه می‌شود مردم مراسم‌ خود را فقط در تالار‌هایی برگزار کنند که مجوز رسمی از اتحادیه دارند.

رییس اتحادیه تالار‌های پذیرایی ابراز کرد: در این خصوص سامانه‌ای راه اندازی شده تا میزبان هر مراسم زمان حضور، تعداد مهمانان و اطلاعات مراسم را در این سامانه وارد کند تا تالار محل برگزاری، برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بیشترین تمهیدات را آماده کنند.


ابراهیمی نیا مطرح کرد: تمام تالار‌های پذیرایی که مجوز کسب از اتحادیه داشته باشند، به صورت جداگانه در این سامانه ورود می‌کنند و واحد خود را ثبت می‌کنند.

او افزود: سه نهاد بازرسی اتاق اصناف، وزارت بهداشت و اتحادیه هر سه به صورت جداگانه بر واحد‌ها نظارت خواهند داشت و در صورت نیاز، این سه ارگان با یکدیگر متحد شده و همکاری می‌کنند.

رییس اتحادیه تالار‌های پذیرایی در پایان تصریح کرد: برخورد نهاد‌های نظارتی با واحد‌های متخلف بستگی به نوع تخلف واحد دارد که جریمه‌های نقدی و ضبط جواز کسب از نمونه‌های این برخورد‌ها است.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر