{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک اعلام کرد، در صورت افزایش عرضه، شکاف قیمتی تایر پراید هم برطرف شده و دلال بازی در این حوزه به صفر خواهد رسید.

لاستیک پراید در بازار چند؟

داوود سعادتی‌نژاد با اشاره به اینکه با وجود افزایش ۵۰ درصدی قیمت کارخانه‌ای تایر هنوز تعدادی از کارخانجات عرضه محصولات خود را به بازار آغاز نکرده اند، افزود: برخی از کارخانجات هزینه خرید تایر را دریافت کرده اند، اما هنوز عرضه شروع نشده همین امر عاملی شده تا در بخش تایر پراید اختلاف قیمت کارخانه تا بازار به وجود آید.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت تایر پراید دولتی حدود ۹۸۰ هزار تومان است، گفت: این تایر در سطح بازار یک میلیون و ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک تصریح کرد: جالب اینجاست در بخش تایر پژو تعدادی از واحد‌ها با افزایش عرضه حتی فروش‌هایی پایین‌تر از قیمت دولتی دارند به نحوی که قیمت دولتی تایر پژو یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است، اما با قیمت یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان هم در سطح بازار به فروش می‌رسند.

سعادتی نژاد گفت: در صورت افزایش عرضه شکاف قیمتی تایر پراید هم برطرف شده و دلال بازی در این حوزه به صفر خواهد رسید.

وی به مشکلات سامانه جامع تجارت در بخش تایر اشاره کرد و افزود: این سامانه تا حدودی مشکلات را در کندی فروش به وجود آورده و همین امر تأثیرات خود را بر کاهش عرضه محصول در بازار گذاشته است.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر