{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره کمک هزینه پرداختی به مراکز خدماتی نگهداری از معلولان و سالمندان توضیحاتی ارائه کرد.

توضیحات وزیر درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره بیمه و تسهیلات کرونایی به اهالی فرهنگ و هنر اظهار داشت: ستاد در ستاد ملی کرونا و کمیته اقتصادی آن درباره تسهیلات مربوط به کرونا برای اقشار هنرمند، نویسنده، خبرنگار و اصحاب رسانه مصوباتی صادر شده بود که لیستی که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختیار قرار می‌گیرد و منابع لازم در اختیار اصحاب فرهنگ و رسانه قرار خواهد گرفت.

وی افزود: امروز بحث بیمه برای این عزیزان در دستورکار دولت بود که البته نوبت به طرح آن رسید و به جلسه بعد موکول شد و ان‌شاءالله در آن جلسه بیمه بیکاری دستورکار دولت خواهد بود. مصوبه مهمی در خصوص کمک هزینه یا یارانه پرداختی سازمان بهزیستی کشور به مراکز شبانه‌روزی و مراکز روزانه و اماکن نگهداری معلولین برای معلولیت‌های شدید و غیرشدید در منازل و نگهداری بیماران اوتیسم در منازل و مراکز طبق روال سال گذشته را داشتیم که به‌صورت روزانه در مراکز درجه یک 753 هزار تومان و در مرکز درجه دو 672 هزار تومان پرداخت شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای بیماران روانی مزمن در مراکز شبانه‌روزی همین مبلغ در درجه یک 1 میلیون و 110 هزار تومان و مراکز درجه دو 1میلیون و 10هزار و همچنین برای ارائه خدمات تخصصی در منزل 672 هزار تومان از ابتدای سال 99 پرداخت می‌شود. برای کارگاه‌های تولیدی حمایتی 814 هزار تومان، مراکز پشتیبانی شغلی که پیش از این مبلغی دریافت نمی‌کردند در سال جاری این مبلغ به 538 هزار تومان رسید تا بتوانند برای کاریابی و ایجاد شغل برای معلولین اقدام کنند.

شریعتمداری بیان داشت: برای معلولین و سالمندان فاقد سرپرست در مراکز شبانه‌روزی درجه یک، یک میلیون و 335هزار تومان و مراکز درجه دو مبلغ یک میلیون و 235 هزار تومان در اختیار مراکز قرار خواهیم داد. برای نگهداری آن‌هایی که دچار بیماری‌های هپاتیت، ام اس، ضایعات نخاعی و بیماری‌های خاص هستند با توجه به نیازهای خاص در مراکز شبانه روزی یک میلیون و 325 هزار تومان از ابتدای سال 99 در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. در مجموع این ارقام نسبت به سال گذشته به طور متوسط بیشتر از 20 درصد رشد داشته و تعیین آن با نظر دولت، سازمان برنامه و بودجه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و انجمن مراکز غیر دولتی حوزه توانبخشی تنظیم و ارائه شده است.

وی در ادامه درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار داشت: پیش از بازنشستگان کشوری بحث همسان‌سازی حقوق در خصوص بازنشستگان تأمین اجتماعی با نظر کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی تعیین، ابلاغ و اجرا کردیم که این مسئله حدود 32 هزار میلیارد تومان بار مالی برعهده سازمان تأمین اجتماعی داشت. درباره بازنشستگان تأمین اجتماعی بعد از تصویب درخصوص مشاغل سخت و زیان‌آور که با پرداخت 4 تا 8 درصد از سوی کارفرما، مدت خدمت برای آن‌ها یک سال و یک سال و نیم محسوب می‌شود، باید در واقع اقدام دیگری در راستای همسان‌سازی انجام می‌گرفت که این در مصوبه‌ای که با نظر کانون تهیه شده بود مغفول واقع شد.

وزیر کار ادامه داد: ما این را در هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی تصویب کردیم و به اجرا در خواهد آمد که اجرای آن هم بیش از 1600 میلیارد تومان بار مالی برای این سازمان دارد اما این حق طبیعی مشاغل است که در مشاغل سخت و زیان‌آور مشغول خدمت بودند.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر