{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

با راه اندازی سامانه تسهیلات بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی ، این سامانه آماده ثبت نام از اقشار بازنشسته و مستمری بگیر این سازمان و پرداخت وام قرض الحسنه بازنشستگان به صورت غیر حضوری است.

طی کردن مراحل دریافت وام برای بازنشستگان به صورت حضوری که بعضا به دلیل کهولت سن با مشکل تردد به بانک مواجه هستند، دشواری های فراوانی به دنبال دارد و به منظور رفع این مشکل مسئولان سازمان تامین اجتماعی سامانه ای جهت طی کردن مراحل دریافت وام طراحی و راه اندازی کرده اند.

صفر تا ۱۰۰ دریافت وام به صورت غیر حضوری

بر اساس تازه ترین اخبار منتشر شده در این باره، بازنشستگان متقاضی دریافت وام ، می توانند از این پس بدون نیاز به حضور در بانک رفاه – بانک عامل پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به بازنشستگان تامین اجتماعی – تمام مراحل از ثبت نام تا دریافت وام را از طریق این سامانه انجام داده و پیگیری نمایند.

علی جهانی مدیرکل امور فرهنگی، اجتماعی و استان‌های سازمان تامین اجتماعی در تشریح کارکرد این سامانه به ایسنا گفته است: سازمان تامین اجتماعی، بانک رفاه، شرکت اطلاع‌ رسانی رایتل، شرکت خدمات ماشینی تامین و کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر سراسر کشور، آماده سازی هفت وب‌سرویس مهم و کاربردی را در این سامانه طراحی و اجرا کرده اند و بر این اساس امکان ارائه کلیه مراحل تسهیلات قرض الحسنه به بازنشستگان و مستمری بگیران به شکل کاملا آنلاین فراهم شده است.

آسان شدن مراحل دریافت وام قرض الحسنه بازنشستگان

جهانی خاطرنشان کرد: با راه اندازی این سامانه دریافت وام برای عزیزان بازنشسته تسهیل می شود و سامانه مذکور به گونه ای طراحی شده که کلیه مراحل پس از ثبت نام فرد متقاضی در سامانه، بررسی و تایید نهایی استحقاق  و یا عدم استحقاق دریافت تسهیلات مذکور، استعلام های مربوط، ارسال پیام اعلام وضعیت به گیرندگان وام و … در زمان کوتاه و بدون مراجعه حضوری امکان پذیر شده است.

بازنشستگان متقاضی وام هر چه زودتر ثبت نام کنند

این مقام مسئول در سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر آماده بودن سامانه مذکور گفت: از تمام مسئولان کانون های بازنشستگی تقاضا می شود با توجه به آماده بودن سامانه مذکور و اندک فرصت باقی مانده برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه امسال، اقدام نمایند.

جهانی همچنین در خصوص نام نویسی و پیش ثبت نام متقاضیان از قبل ثبت نام شده تصریح کرد: این عزیزان می توانند از امروز با مراجعه به سامانه مذکور در راستای ثبت نام نهایی اقدامات لازم را انجام دهند.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر