{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

بر اساس آخرین آمار عملکرد طرح یارانه دستمزد، بیش از ۲۲ هزار داوطلب در این طرح ثبت نام کرده و بیش از ۴۲۰۰ کارفرما از آن استقبال کرده اند که در مقایسه با اجرای طرح در ماههای گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های موثر دولت در حوزه اشتغال است که به منظور حفظ اشتغال در استان‌های دارای آمار بالای بیکاری و حمایت از نیروی کار شغلی اولی و کارفرمایان بنگاه‌ها توسط وزارت کار به اجرا درآمده است.

در راستای اجرای این طرح، در صورت جذب نیروی کار شغل اولی در بنگاه‌های اقتصادی، ۳۰ درصد مبلغ دستمزد نیروی کار به صورت یارانه از طرف دولت به مدت یک سال به کارفرمایان پرداخت می‌شود.

یارانه جدید در راه است +شرایط و ثبت نام

این طرح با هدف کاهش هزینه‌های بکارگماری نیروی کار جدید برای کارفرمایان و به منظور پایداری تولید، حفظ اشتغال، افزایش فرصت‌های شغلی و حمایت از بنگاه‌های خصوصی و تعاونی به ویژه بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا در استان‌های مشمول اجرا می‌شود.

در ماه‌های گذشته وزارت کار در راستای حمایت از بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا و جلوگیری از ریزش نیرو‌های کار اصلاحیه دستورالعمل طرح یارانه دستمزد را ابلاغ کرد.

دستورالعمل طرح پرداخت یارانه دستمزد با اولویت مناطق کم برخوردار از اشتغال و بنگاه‌های به شدت آسیب دیده از ویروس کرونا مورد بازبینی قرارگرفته و به موجب آن تمام استان‌های مشمول طرح با توجه به شرایط کرونا و تداوم آن مشمول اجرای این طرح شناخته شدند.

به دنبال ابلاغ دستورالعمل جدید طرح، سقف بهره مندی هر کارگاه حداکثر تا ۵ برابر میانگین لیست نیرو‌های بیمه شده نزد تامین اجتماعی اعلام شده و کارفرمایان می‌توانند تا پنج برابر میانگین لیست بیمه خود طی ۱۲ ماه گذشته از یارانه دستمزد بهره‌مند شوند.

به گزارش ایسنا، کارشناسان معتقدند طرح یارانه دستمزد فرصتی مناسب برای کارآفرینان، کارفرمایان و کارجویان است که ضمن ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاه‌های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید، زمینه انتقال دانش و تجربه و جذب دانش آموختگان دانشگاهی را فراهم می‌کند.

متقاضیان و کارفرمایان برای ثبت نام در این طرح می‌توانند به سامانه https://pyd.mcls.gov.ir وزارت کار مراجعه کنند.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی