{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

از بازار خودرو خبر می رسد که قیمت پراید هاچ بک یا همان سایپا ۱۱۱ با رشد ۵ میلیونی به ۱۲۵ میلیون تومان رسیده و برای نخستین بار این خودرو تقریبا شانه به شانه تیبا ۲ ، دیگر هاچ بک تولید شرکت سایپا زده است، حتی گزارش هایی نیز از سبقت قیمت پراید ۱۱۱ از تیبا ۲ منتشر شده است.

 در بازار خودروی ایران اتفاقات عجیب کم نیست و تازه ترین رویداد این بازار این که سایپا ۱۱۱ یا همان پراید هاچ بک از سه هفته پیش تاکنون در کورس گرانی ، گوی سبقت را از رقبای دیگری مثل تیبا ۲ ربوده و امروز این خودرو به صورت صفر کیلومتر و با مدل ۹۸ به قیمت ۱۲۵ میلیون تومان معامله می شود.

تیبا ۲ سفید با رینگ معمولی هم امروز یک میلیون تومان گران تر و به قیمت  ۱۲۶ میلیون تومان قابل خریداری است؛ بر این اساس فاصله قیمت این دو هاچ بک محصول شرکت سایپا – که یکی متعلق به حدود ۲۵ سال قبل است و سال گذشته تولید آن متوقف شده و دیگری از حدود ۵ سال پیش وارد خط تولید این شرکت شده – به یک میلیون تومان رسیده است.

بنا به اظهار فعالان بازار خودرو قیمت های مذکور کمترین تفاوت قیمت بین سایپا ۱۱۱ و تیبا ۲ است و جالب تر این که معامله گران خودرو می گویند سایپا ۱۱۱ صفر کیلومتر این روزها به چشم بازار تبدیل شده و متقاضیان خرید آن از تیبا ۲ بیشتر شده است.

شایان ذکر است برخی سایت ها همچون باشگاه خبرنگاران جوان قیمت پراید هاچ بک را ۱۲۶ میلیون و قیمت تیبا ۲ را ۱۲۱ میلیون تومان اعلام کرده اند که در این صورت قیمت پراید هاچ بک از تیبا ۲ سبقت ۵ میلیونی گرفته است!

افزایش قیمت انواع دیگر مدل های پراید

چندی پیش مدیرعامل ایران خودرو از برنامه ریزی این شرکت برای تولید خودرو ارزان قیمت خبر داد اما به نظر می رسد فعلا و در نبود خودروی ارزان قیمت باید شاهد جولان گرانی در بازار خودروهایی همچون پراید هاچ بک با تکنولوژی فنی قدیمی و طراحی و ایمنی ضعیف باشیم.

پراید ۱۳۱ نیز امروز به قیمت ۱۰۶ میلیون تومان معامله می شود که نسبت به ابتدای هفته ۲ میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است. پراید وانت یا همان سایپا ۱۵۱ نیز با افزایش ۱ میلیون تومانی نسبت به ابتدای هفته به ۱۰۸ میلیون تومان رسیده است. پراید ۱۳۲ صفر کیلومتر نیز که از سال گذشته تولید آن متوقف شده را می توان با مدل ۹۸ به قیمت ۱۰۹ میلیون تومان در بازار خریداری کرد.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر