{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

قرعه کشی ایران خودرو برای فروش محصولات این شرکت با تحویل حداکثر ۹۰ روزه مدتی بود که به روال هفتگی تبدیل شده بود اما هفته قبل و هفته جاری این نوع از پیش فروش متوقف شده و این شائبه را ایجاد کرده که این شرکت فروش تعداد قابل توجهی از خودروهای خود را از پائیز به زمستان موکول کرده تا مشمول قیمت گذاری جدید شوند.

وقفه در قرعه کشی ایران خودرو / جزئیات

در هفته های اخیر خبری منتشر شد مبنی بر این که سازمان بازرسی کل کشور به ایران خودرو تکلیف کرده است خودروهای دپو شده در پارکینگ این شرکت که تعداد آنها ۴۰ تا ۵۰ هزار خودرو برآورد می شود، تا آخر آذرماه به بازار عرضه کند.

این درحالیست که از زمان اعلام این خبر ایران خودرو فروش فوق العاده با موعد تحویل کوتاه مدت برگزار نکرده و تنها یک  پیش فروش با موعد تحویل یکساله برگزار کرده است.

امروز پنجشنبه ۲۷ آذرماه است و تا لحظه تنظیم این خبر – ساعت ۹ صبح – نیز اعلامیه ای از سوی ایران خودرو برای فروش فوق العاده صادر نشده و به نظر نمی رسد این شرکت قصد فروش فوق العاده محصولات خود را در روزهای باقیمانده از آذرماه داشته باشد. در واقع احتمالا این شرکت به صورت چراغ خاموش و بی سر و صدا از عرضه تعداد زیادی خودروی آماده تحویل در پائیز شانه خالی کرده است.

تعدیل دوباره قیمت کارخانه ای خودرو در زمستان که معنایی جز گرانی ندارد!

علت این امر شاید این باشد که با سپری شدن این چند روز باقیمانده از آذرماه، شرکت های خودروسازی از جمله ایران خودرو می توانند از مصوبه شورای رقابت برخوردار شده و برای فصل زمستان قیمت های خود را تعدیل کنند که این تعدیل تاکنون معنای دیگری جز افزایش قیمت مصوب کارخانه ای خودروها نداشته و ندارد.

به این ترتیب به نظر می رسد متقاضیان محصولات بزرگ ترین خودروساز کشور، باید برای قرعه کشی ایران خودرو به زمستان و لیست جدیدی از قیمت های این شرکت چشم بدوزند که به احتمال فراوان با افزایش قابل توجهی نسبت به پائیز مواجه خواهد شد.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی