{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

صحبت‌های جنجالی مدیر فروش ایران خودرو درباره کیفیت خودروی ۲۰۶ توجهات زیادی را به خود جلب کرد.

با پول ۲۰۶ چه خودرویی می‌توان خرید؟ +عکس

صحبت‌های جنجالی مدیر فروش ایران خودرو درباره کیفیت خودروی ۲۰۶ توجهات زیادی را به خود جلب کرد.در یک برنامه تلویزیونی، مجری برنامه به مدیر فروش ایران خودرو می‌گوید: با پول ۲۰۶، بسیاری از خودرو‌های خارجی مثل شورلت ۲۰۱۸، تویوتا یاریس ۲۰۱۵، میتسوبیشی میراژ فورد فوریستا و فیات ۵۰۰ می‌توان خرید که در جواب «بابک رحمانی» می‌گوید: «لزوما این خودرو‌ها بهتر از ۲۰۶ نیستند.» به همین بهانه امروز مشخصات کلی این خودرو‌های خارجی را با ۲۰۶ مقایسه کردیم تا مدیر فروش ایران خودرو متوجه اشتباه خود بشود.


پژو ۲۰۶ و ماشین‌های خارجی


اولین خودرو که قرار است با ۲۰۶ مقایسه کنیم، «فورد فیستا» است. یکی از مهم‌ترین دلایل برتری این خودرو، مصرف سوخت کمتر نسبت به ۲۰۶ است به گونه‌ای که در هر دو حالت شهر و جاده از ۲۰۶ مصرف کمتری دارد. همچنین می‌توان به صفر تا صد ۸.۴ ثانیه‌ای این ماشین اشاره کرد که همین مورد در ۲۰۶، ۱۱.۸ ثانیه است. یکی دیگر از خودرو‌هایی که در این ویدئو نام برده شد، «تویوتا یاریس» ۲۰۱۵ است. باز هم اولین برتری این خودرو نسبت به ۲۰۶ مصرف سوخت کمتر است. در ادامه مشخصات این خودرو که برای تمامی مدل‌های یاریس ثابت است، گیربکس چهار سرعته خودکار و سیستم ورود بدون کلید است. در نمونه دیگر این مقایسه اسم خودرو «شورلت» برده شد. از آن جایی که نام ماشین خاصی از این کمپانی خودروسازی برده نشد ما هم به گل‌های سر سبد این شرکت مثل «کامارو» کاری نداریم و به مدل ارزان شورلت «کروز» می‌پردازیم. اگر از انبوه آپشن‌های ریز این خودرو بگذریم، شاید از مهم‌ترین ویژگی‌های این خودرو می‌توان به موتور چهار سیلندر توربو و سیستم گیربکس شش سرعته اشاره کرد. خودروی دیگری که قرار است با ۲۰۶ مقایسه کنیم «میتسوبیشی میراژ» محصول ژاپن است. این خودروی کوچک و جمع و جور تنها سه سیلندر دارد و ۲۰۶ خودرویی چهار سیلندر است که مقایسه منصفانه بین این دو خودرو را کمی دشوار می‌کند و به ناچار به ویژگی‌های منحصر به فرد این خودرو نسبت به ۲۰۶ بسنده می‌کنیم. از شاخص‌ترین مشخصات این خودرو که بر تعداد زیادی از خودرو‌ها از جمله ۲۰۶ برتری دارد، سیستم الکترونیکی زیاد این خودرو است. از جمله این سیستم‌های الکترونیکی می‌توان به فرمان تمام الکترونیکی و کامپیوتر سفری و همچنین صفحه نمایشگر اطلاعات چندگانه مثل پیمایش، میانگین مصرف سوخت و سیستم یادآوری سرویس اشاره کرد.

با پول ۲۰۶ چه خودرویی می‌توان خرید؟ +عکس

  • با پول ۲۰۶ چه خودرویی می‌توان خرید


اگر بخواهیم قیمت ۲۰۶ را که در بازار به فروش می‌رسد به دلار تبدیل کنیم، حدود ۴۰۰۰ دلار می‌شود. با این مقدار پول در بازار جهانی می‌توان گزینه‌های زیادی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروسازی جهان در مدل‌های مختلف برای خرید خودرو داشت که از جمله آن‌ها می‌شود به مزدا ۳ مدل ۲۰۰۸، بی ام و ۳۲۸ آی مدل ۲۰۰۷، آیودی سه آ ۲۰۰۹ یا دوج دارت ۲۰۱۳ اشاره کرد.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر