{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

کمک معیشت ۱۰۰ هزار تومانی همزمان با وام یک میلیونی کرونا و در هفته سوم آذرماه به حساب مشمولان واریز می شود.

واریز پول به حساب مردم در آخر آذرماه+جزئیات

به گفته رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یارانه ۱۰۰ هزار تومانی تا ۸ روز آینده پرداخت می شود.با اینکه گفته می شد کمک معیشت ۱۰۰ هزار تومانی همزمان با وام یک میلیونی کرونا و در هفته سوم آذرماه به حساب مشمولان واریز می شود، اما حالا و به گفته رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ممکن است این یارانه در آخر آذرماه پرداخت شود.

حامد شمس درباره روند شناسایی و واریز کمک هزینه معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی به خانوارها می گوید:« در مرحله نهایی شناسایی هستیم و طبق اعلام دولت و ستادملی کرونا این مبلغ تا آخر آذرماه پرداخت می شود.»

مشمولان باید پیامک بزنند؟

شمس در پاسخ به اینکه آیا لازم است مشمولان خودشان اقدامی انجام دهند؟ به ایسنا می گوید:«خیر، لازم نیست مردم کاری انجام دهند و همانند تسهیلات یک میلیون تومانی نیازمند ارسال پیامک نیست. دریافت کمک معیشتی بلاعوض ۱۰۰ هزار تومانی نیازی به ثبت نام ندارد.»

او همچنین درباره مشمولان دریافت این کمک هزینه می گوید:« همان خانواری که مشمول دریافت وام یک میلیونی می شدند مشمول کمک معیشتی هم می شوند. افرادی که معیشتی بگیر هستند و دفعه قبل درخواست وام یک میلیونی در فروردین داده بودند مشمول هستند و مهمترین ویژگی شان این است که درآمد ثابتی نداشته باشند؛ یعنی سرپرست خانواری چه شاغل و چه بازنشسته باشد و به هر میزانی درآمد ثابت داشته باشد در گروه هدف ما قرار نمی گیرد.

دولت، پیرو فرمایشات رهبری برای حمایت از گروه های پایین دست جامعه، در این طرح گروه های کم برخوردار که هیچ درآمد ثابتی ندارند را مدنظر قرار داده است که همان ۱۱ میلیون سرپرست خانوار هستند و کارگران فصلی، کشاورزان فصلی، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و افرادی که درآمد و شغل ثابتی ندارند را شامل می شود.»

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر