{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

دبیر انجمن قطعه‌سازان در خصوص تغییرات در نحوه قیمت‌گذاری خودرو توضیحاتی داد.

تغییر قیمت‌ خودرو تا پایان هفته + جزئیات

آرش محبی‌نژاد، دبیر انجمن قطعه‌سازان با اشاره به اینکه قیمت خودرو باید اصلاح شود، گفت: خوشبختانه در بسته اصلاح صنعت خودرو، تغییراتی در قیمت‌گذاری بخشی از خودروهای داخلی پیش‌بینی شده است. این طور که گفته شده است تا پایان این هفته تغییراتی در قیمت‌ها رخ خواهد داد.

 

او گفت: قطعه‌سازان آماده تحقق جهش تولید در قطعه‌سازی هستند اما این امر نیاز به حمایت دارد تا بتوانیم سریع‌تر به آن دست یابیم. اینکه بتوانیم به نهضت ساخت داخل راه پیدا کنیم، به محرک‌های قوی نیاز داریم که بسته مشوق ساخت داخل می‌تواند شروع کار باشد.

 

دبیر انجمن قطعه‌سازان درباره آخرین وضعیت داخلی‌سازی قطعات، بیان کرد: با توجه به اینکه چند سالی است صنعت خودرو تحریم شده است، مهندسان داخلی کمر همت بستند تا بتوانند قطعاتی که وابستگی زیادی به خارج داشتند را داخلی کنند، از این در صنعت خودرو تحولات عظیمی رخ داد و امروز شاهد این هستیم بسیاری از قطعات را که در گذشته از خارج وارد می‌کردیم، داخلی کنیم و اکنون بسیاری از قطعات خودرو صددرصد داخلی‌سازی شده است.

 

محبی‌نژاد تشریح کرد:‌این روزها کیفیت قطعات و توسعه محصول بسیار مهم است. امسال به دلیل افزایش تحریم‌ها، شیوع بیماری کرونا نیز چالش‌های زیادی در صنعت قطعه‌سازی ایجاد کرد، در نتیجه باید به قطعه‌سازان توجه بیشتری می‌شد اما هیچ توجهی به آنها نشد و اگر این روال ادامه پیدا کند در آینده‌ای نزدیک شاهد تعطیلی بسیاری از کارخانه‌های تولید قطعه خواهیم بود.

 

دبیر انجمن قطعه‌سازان گفت:‌ مسئله دیگر به قطعات مانده در گمرک بر می‌گردد، بسیاری از مواد اولیه قطعات خودرو در گمرکات مانده است و در صورت ترخیص کمک شایانی به این صنعت می‌شود.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر