{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

پس از واریز اولین مرحله از کمک معیشت ۱۰۰ هزار تومانی کرونا، حالا خیلی از متقاضیان به عدم دریافت این یارانه معترض هستند.

یارانه ۱۰۰ هزار تومانی کرونا؛ چه کسانی به اشتباه یارانه گرفتند؟

اولین مرحله از کمک معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی کرونا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۷ آذرماه انجام شد، اما خیلی از خانواری که خود را مشمول این طرح می دانند، اعلام کرده اند یارانه ای به حساب آنها واریز نشده است. این در حالی است که گفته می شود بعضی از بیمه شدگان و بازنشستگان این یارانه ۱۰۰ هزار تومانی را دریافت کرده اند. پس از انجام واریزی‌ها، در دو روز گذشته بسیاری از متقاضیان نسبت به عدم دریافت این کمک بلاعوض معترض بودند. معیار واریز این یارانه عدم دریافت حقوق ثابت است، همچنین خانوار نباید تحت پوشش بیمه باشند و باید جزو یارانه‌بگیران معیشتی باشند.

بسیاری از خانوارهای معترض اعلام کرده اند که شرایط دریافت این یارانه را داشته‌اند اما هیچ گونه وجهی برایشان واریز نشده است. به گزارش تجارت نیوز، به نظر می‌رسد در شناسایی مشمولان خطایی رخ داده یا ممکن است که معیارهای شناسایی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نظر گرفته نسبت به اطلاعیه‌ای که در ابتدای آذر ماه منتشر کرد، تغییر کرده باشد.

شاید تجدید نظر شود

آخرین پیگیری‌ها حاکی از این است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن پذیرش احتمال بروز خطا به دنبال آن است که راهی را برای بررسی این اعتراضات معرفی کند که در صورت اعلام این روش اعتراضی، احتمالا تجدیدنظری در مشمولان یارانه ۱۰۰ هزار تومانی انجام خواهد شد.

ضمن اینکه اطلاعات خیلی از مشمولان کمیته امداد و بهزیستی و بازنشسته‌ها در نهادهای مرتبط وجود دارد که با توجه به واریز برای برخی از مشمولان این نهادها، احتمالا بررسی‌هایی از این نهادها نیز انجام شود. در مقابل کسانی که ادعا می‌کنند مشمول این طرح می‌شوند باید منتظر باشند تا وزارت کار در آینده نزدیک راه اعتراض را اعلام کند.

واریزی‌ که پنج شنبه انجام شد اولین نوبت از چهار نوبت کمک بلاعوض ۱۰۰ هزار تومانی بود و قرار است در سه ماه دی، بهمن و اسفند نیز این یارانه پرداخت شود.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر