{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

به گفته رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران، مطالبات بازنشستگان در حال پیگیری است و احتمالا در ماه‌های آینده خبرهای خوشی برای این افراد در راه باشد.

 خبرهای خوش مالی برای بازنشستگان در راه است

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی رضایت بخش نبوده و گروهی از بازنشستگان در هفته گذشته در چند شهر برای پیگیری مطالبات خود تجمع کردند.به گفته این گروه از بازنشستگان، اجرای طرح همسان‌سازی در تامین اجتماعی منجر به افزایش قابل توجه دریافتی آنان مشابه صندوق بازنشستگان کشوری نشده است.

بازنشستگانی که در مشاغل سخت و زیان‌آور کار کرده‌اند نیز می‌گویند که حقوقشان افزایش زیادی نیافته و براساس سال‌هایی که کار کرده‌اند حقوق می‌گیرند. به طور مثال اگر فردی با 20 سال کار در مشاغل سخت و زیان‌آور بازنشسته شود برابر با آورده این 20 سال حقوق بازنشستگی دریافت می‌کند، یعنی حقوق 20 روز برای آنها واریز می‌شود.

بازنشستگان نسبت به این موضوع معترض هستند و می‌گویند باید برای 30 روز حقوق دریافت کنند و این استدلال که باید براساس 20 سالی که کار کرده‌اند 20 روز در ماه حقوق بگیرند درست نیست، چون قانون برای حفظ سلامت جانی افراد زمان بازنشستگی را پایین آورده است ولی نباید در پرداختی دوره بازنشستگی حقوق واریزی کم باشد.

از سوی دیگر در طرف مقابل نیز اینطور استدلال می‌کند که حقوق افراد براساس میزان آورده‌ای که دارند باید پرداخت شود، اگر شخصی کمتر از 30 سال بازنشسته شده بنابراین باید براساس تعداد سال‌هایی که کار کرده در ماه حقوق دریافت کند.

خبر خوش برای بازنشستگان تامین اجتماعی
اما به نظر می‌رسد این موضوع در سازمان تامین اجتماعی نیز هنوز حل نشده است. علی دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران در این خصوص به تجارت‌نیوز گفت: در حال پیگیری مطالبات بازنشستگان هستیم و در این خصوص جلساتی در سازمان تامین اجتماعی در حال برگزاری است، امیدواریم در ماه‌های آینده خبرهای خوشی برای این افراد داشته باشیم.

جزئیاتی در خصوص این که قرار است چه اقدامی برای بازنشستگان انجام شود گفته نشده اما از آنجایی که سیاست‌های حمایتی معمولا در قالب وام، یارانه و بسته‌های حمایتی انجام می‌شود احتمالا کمک هزینه خانوار به بازنشستگان پرداخت شود.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر