{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

یک مقام مسئول دولتی تازه ترین جزئیات واریز یارانه ۱۰۰ و ۱۲۰ هزار تومانی کرونا به مشمولان این طرح را تشریح کرد.

تازه ترین جزئیات واریز یارانه ۱۲۰ هزار تومانی کرونا

واریز یارانه ۱۰۰ و ۱۲۰ هزار تومانی کرونا برای ترمیم معیشت خانوارهای کم درآمد از ۳ روز پیش با واریز یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به خانوارهای مشمول آغاز شده است اما بر اساس اطلاعات منتشر شده هنوز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به افراد مشمول وارد فاز واریز نشده است.

این درحالیست که بسیاری از افراد کم درآمد که بر اساس شرایط از پیش اعلام شده یعنی بیکاری و بیمه پرداز نبودن و دریافت یارانه معیشتی بنزین و … خود را مستحق دریافت این یارانه می دانند از واریز نشدن یارانه به حسابشان گله دارند.

یارانه ۱۲۰ هزار تومانی فقط برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی

یک مقام مسئول دولتی درباره این طرح جزئیات جدیدی را اطلاع رسانی کرده که می تواند برای این افراد مفید باشد. وی با بیان این که وزارت رفاه متولی شناسایی افراد واجد شرایط دریافت یارانه کمک معیشتی ۱۰۰ و ۱۲۰ هزار تومانی است، اظهار کرد: این وزارتخانه فقط متولی شناسایی افراد مشمول است و در مورد این که چه مبلغی و به چه کسانی تعلق بگیرد، نقشی ندارد.

حسین میرزایی افزود: افراد مشمول این طرح به دو گروه تقسیم شدند: دسته اول افرادی که باید۱۲۰هزار تومان دریافت ‌کنند و دسته دوم افرادی که ۱۰۰هزار تومان به آن‌ها تعلق می‌گیرد. دسته اول، شامل افرادی است که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند.

شروط مهم دریافت یارانه ۱۰۰ هزار تومانی

سخنگوی حمایت معیشتی کرونا تصریح کرد: برای گروه دوم یعنی افرادی که یارانه ۱۰۰هزار تومانی دریافت می‌کنند نیز ۴شرط در نظر گرفته شده‌است ؛ شرط اول این است که هیچ یک از افراد خانوار حقوق ماهیانه نداشته نباشد؛ تمام کارکنان بخش دولتی، نیمه دولتی، خصوصی، عمومی (مثل سازمان تامین اجتماعی) و یا افرادی که بازنشسته هستند (تفاوتی نمی‌کند که عضو کدام صندوق باشند) جزو افرادی محسوب می‌شوند که درآمد ثابت ماهیانه دارند و مشمول این طرح نیستند.

حسین میرزایی در ادامه اظهار داشت: دسته دوم مشمول طرح یارانه معیشتی افرادی هستند که هیچ یک از اعضای خانوار بیمه‌پرداز نباشند. بیمه پرداز یعنی فرد مابه‌ازای کاری که انجام می‌دهد، مشمول بیمه اجتماعی اجباری و یا بیمه کارکنان دولت شود و افرادی حق بیمه پردازند که درآمد ثابت دارند. بنابراین اگر یکی از اعضای خانواده بیمه پرداز باشد، آن خانواده مشمول طرح نخواهد شد.

سخنگوی حمایت معیشتی کرونا در ادامه تصریح کرد: دسته سوم که شامل طرح یارانه معیشتی می‌شوند، افرادی هستند که در گروه مشمولان طرح حمایت معیشتی باشند که بحث‌های آن پیش‌تر مطرح شده است و آیین‌نامه مصوب خود را دارد.

میرزایی در خصوص دسته چهارم از افرادی که طرح یارانه معیشتی شامل آن‌ها می‌شود گفت: سقفی برای تعداد مشمولان در نظر گرفته شده‌است و بر اساس سقف مشخص‌شده با بانک مرکزی به توافق رسیدیم و در نهایت با مجموعه‌ای از شاخص‌های مختلف بانکی، کد ملی‌ها بررسی و افراد  رتبه‌بندی شده‌اند. افرادی که کم‌ترین وضعیت توانمندی مالی را دارند، از نظر بانکی در شاخص پایینی قرار گرفته‌اند و این افراد هم شامل طرح می‌شوند.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر