{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

نائیب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای از موافقت این کمیسیون با افزایش ۲۵ درصدی حقوق و مزایای کارمندان و بازنشستگان کشوری در این کمیسیون در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

جزئیات افزایش ۲۵ درصدی حقوق و مزایای کارمندان و بازنشستگان

محمد خدابخشی درباره جلسه کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات گفت: در نشست امروز کمیسیون ادامه بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پیش از این کمیسیون تا تبصره ۹ بودجه را بررسی کرده بود و در این جلسه هم تا تبصره ۱۳ مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: براساس مصوبه‌ای در تبصره ۹ این لایحه مقرر شد، صد در صد وجوه اداره شده پرداختی مربوط به وام‌های دانشجویی از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۹ به میزان ۱۵۰ میلیارد تومان واریزی به خزانه کل کشور، برای کمک به صندوق رفاه دانشجویان به سرمایه صندوق اضافه شود تا وزارت علوم بتواند از این طریق به دانشجویان دانشگاه و موسسات آموزش عالی کشور وام شهریه پرداخت کند.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تبصره ۱۲ این لایحه در ارتباط با حقوق و مزایای کارمندان و بازنشستگان کشوری است و اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات با میزان افزایش ۲۵ درصدی حقوق مربوط به کارکنان دستگاه‌های اجرایی، اعضای هیئت علمی، قضات و بازنشستگان مندرج در لایحه بودجه ۱۴۰۰ موافقت کردند.

وی بیان کرد: همچنین میزان سقف معافیت مالیاتی برای سال ۱۴۰۰ به طور سالانه ۴۸ میلیون تومان و به عبارت دیگر حقوق‌های دریافتی تا سقف ۴ میلیون تومان معاف از مالیات خواهد بود. همچنین میزان معافیت مالیاتی سالانه برای مستغلات اشخاص هم سالانه ۳۶ میلیون تومان تعیین شد و به عبارت دیگر مشاغل آزاد و اصناف با درآمد سالانه تا ۳۶ میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف خواهند بود. تصمیم‌گیری درباره پرداخت پاداش پایان خدمت هم به مراعا گذاشته شد و مقرر شد، در یک کارگروه این موضوع بررسی شود.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر