{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

رئیس اتحادیه نمایشگاه ‌داران خودروی اهواز با اشاره به افت شدید قیمت‌ها و رکود در بازار خودرو در دو ماه اخیر گفت: اوضاع بازار خودرو بسیار نابسامان است و همه دست روی دست گذاشته‌اند و کاری در این خصوص انجام نمی‌شود.

ریزش سنگین قیمت خودرو در بازار اهواز!

عبدالرضا عساکره در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: شیوع کرونا و تعطیلاتی که در پی آن اعمال شد، بازار  خودرو  را بسیار آشفته کرده است و در بازار اهواز، خودروهای ایرانی و اروندی افت بسیار زیادی داشته‌اند.

وی با اشاره به افت شدید قیمت‌ها و رکود در بازار خودرو در دو ماه اخیر، افزود: برای مثال،  پژو پارس  از ۳۳۰ میلیون تومان به ۲۳۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته است و میزان حباب قیمت در بازار خودرو نیز اکنون حداقل ۱۰ تا ۲۰ درصد است.

عساکره بیان کرد: با توجه به افت شدید قیمت‌ها، خرید و فروش در بازار انجام نمی‌شود و اگر هم به ندرت معامله‌ای انجام شود، با افت بسیار زیاد معامله می‌شود. برای مثال، خودروی لندکروزر که قیمت آن در حدود ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است، در حال حاضر با قیمت ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان معامله می‌شود. خودروی FJ کروز هم که در حدود ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده است، در حال حاضر با قیمت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هم خریداری ندارد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز با بیان اینکه افت  قیمت خودرو  برای نمایشگاه‌داران کمرشکن بوده است، تصریح کرد: اگر بین نمایشگاه‌داران، شخصی نیاز مالی پیدا کند حتی همکاران هم از او خرید نمی‌کنند؛ اوضاع بازار خودرو بسیار نابسامان است و همه دست روی دست گذاشته‌اند و کاری در این خصوص انجام نمی‌شود.

تأثیر نوسانات و شرایط سیاسی اخیر بر بازار خودرو

عساکره افزود: نوسانات  ارز  بر بازار خودرو تأثیر داشته است و با کم و زیاد شدن قیمت ارز، قیمت خودرو هم تحت تأثیر قرار گرفته است. بعد از انتخابات آمریکا بازار خودرو به همین صورت در حال افت قیمت و رکود است.

وی در خصوص نزدیک شدن به بازار شب  عید نوروز  و پیش‌بینی قیمت‌ها نیز بیان کرد: با توجه به عدم انجام معاملات در بازار خودرو و افت قیمت‌هایی که در بازار خودرو شاهد بوده‌ایم، بعید می‌دانم که قیمت خودروهای ایرانی در بازار آزاد با قیمت کارخانه‌ای یکسان شوند.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر