{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

دیزل ژنراتور چیست؟

برای خرید دیزل ژنراتور بهتر است اول با دیزل ژنراتور و نحوه کارکرد آشنا بشیم .دیزل ژنراتور ترکیب ژنراتور و دیزل است که با متعلقات دیگر با هم کوپله میشود و در نهایت به آن دیزل ژنراتور گفته میشود. هدف از این ترکیب تولید الکتریسیته یا همان برق از سوخت دیزل و یا بنزین است. یعنی این دستگاه نیروی مکانیکی حاصل از سوخت دیزل توسط موتور را به ژنراتور انتقال داده و در خروجی جریان برق را به ما می دهد و تولید برق میکند.

یک دیزل ژنراتور به طور کلی مجموعه ای از بخش های اصلی و قطعات فرعی را شامل میشود که عدم رعایت نکات لازم در ارتباط با حتی یکی از قطعات آن می تواند موجب تاثیر منفی بر راندمان کاری و یا کاهش عمر مفید آن شود.پس در خرید ان و کوپله کاری آن باید دقت کافی انجام شود.

متعلقات دیزل ژنراتور عبارت هستند از شاسی، کانوپی، تابلو برق، لرزه گیر، کلیدهای مینیاتوری، فیلتر های روغن ، آب و ...، باک سوخت و ... که وجود هر کدام از اینها در کوپله دیزل ژنراتور به تنهایی مهم است و میتواند در قیمت دیزل ژنراتور تاثیر بسزایی داشته باشد.

شاسی دیزل ژنراتور: شرکت آذر موتور تولید کننده انواع شاسی در مدل های ثابت، دو چرخ و چهار چرخ است. که تولید شده از  ورق خم شده فولادی به ضخامت 3  میلیمتر با جوش کاری CO2  - مجهز به باک سوخت گازوئیل داخل شاسی  با ظرفیت تقریبی 200  لیتر ، مناسب جهت 8 ساعت کار روزانه میباشد.

همچنین شاسی های آذر موتور دارای مشخصات دیگری است:

  • مجهز به نشانگر آنالوگ میزان گازوئیل، مجهز به درب باک فیلتر دار، مجهز به شلنگ های رفت و برگشت مخصوص  سوخت گازوئیل با بست و سرشلنگی های برنجی، مجهز به قلاب های مخصوص بر روی شاسی جهت حمل با جرثقیل 
  • مجهز به منبع صداگیر اگزوز با اتصالات مربوطه جهت نصب آسان در دیزل ژنراتور
  • مجهز به باتری اتمیک 66 آمپر با کابل باتری،سرباتری برنجی و رک باتری
  • مجهز به لرزه گیرهای کامل AMC ضد اسید با ظرفیت تحمل 200 کیلوگرم به ازای هر 1 عدد لرزه گیر

 

کانوپی دیزل ژنراتور: ساخت کانوپی در آذر موتور به صورت کاملا تخصصی انجام میشود. کانوپی به دو صورت سایلنت و سوپر سایلنت ساخته میشود.کانوپی ها تماما پیج و مهره با قابلیت انتقال صدا به میزان 75 دسیبل در فاصله 7 متری ساخته میشوند.کانوپی سوپر سایلنت  در آذر موتور با مشخصات ذیل ساخته میشوند:

  • مجهز به فوم عایق صوتی نسوز وارداتی با پوشش کامل درب ها و  بدنه کاناپی
  • مجهز به قفل و لولای فلزی در 4 درب کاناپی
  • مجهز به محل مخصوص قرارگیری اگزوز دیزل ژنراتور با پوشش مناسب حرارتی
  • مجهز به نوارهای نسوز مخصوص جهت پوشش مسیر اگزوز
  • مجهز به پنجره شیشه ای در قسمت تابلو برق جهت نمایش اطلاعات بدون باز کردن کاناپی
  • مجهز به قلاب های مخصوص حمل با جرثقیل در ستون های وسط کاناپی

14

تابلو برق دیزل ژنراتور: تابلو برق دیزل ژنراتور به سه صورت دستی، امرجنسی و پارالل ساخته میشود. ساخت انواع تابلو باید به صورت تخصصی و توسط مهندسین برق با تجربه انجام شود. کار اصلی تابلو برق ، راه ندازی دیزل ژنراتور پس از قطع برق شهری است. در صورت بروز مشکل در تابلو برق ، دیزل ژنراتور نمیتواند به خوبی کار کند و باعث خسارات زیاد و جبران ناپذیری میشود.

خرید دیزل ژنراتور

تمام نکاتی که در بالا گفته شد ، مهم ترین نکات هنگام خرید دیزل ژنراتور هستند که باید به آنها توجه ویژه ای شود. دیزل و ژنراتور باید از نمایندگی های اصلی دیزل ژنراتور از بازار تهیه شود. بهترین برندهای خرید دیزل ژنراتور در بازار ایران عبارتند از دیزل ژنراتور ولوو پنتا، پرکینز، بادوین، استامفورد، لینز و ... که هنگام خرید باید به اصل بودن آن و داشتن برگه سبز توجه داشته باشید.

شرکت آذر موتور با داشتن فروشگاهی در بازار تهران ، خیابان سعدی جنوبی، جنب بانک کارافرین با نام تجاری آذر موتور و با داشتن 40 سال سابقه کاری فروش دیزل و ژنراتور و همینطور ، داشتن نمایندگی ها از شرکت های بزرگ همچون  دیزل ولوو پنتا، پرکینز، استامفورد ، بادوین و ...  بهترین انتخاب برای  خرید دیزل ژنراتور است. که میتوانند با داشتن کارشناسان مجرب بهترین مشاوره رو در خرید و انتخاب به شما بکنند.

کوپله کاری دیزل ژنراتور

بعد از خرید دیزل و ژنراتور باید این دو دستگاه برای عملیات کوپله کاری به کارگاه کوپله کاری برود که در ایران فقط چند تا شرکت  و کارگاه هست که میتواند این عملیات را به صورت تخصصی و حرفه ای انجام دهد . همانطوری که در قسمت بالا گفته شده ، کوپله کاری مهمترین نکته در هنگام خرید دیزل ژنراتور است.

کارگاه آذر از سال ۱۳۶۰ فعالیت خود را در زمینه فروش دیزل ژنراتور  ، ساخت شاسی ، تابلو برق و کانوپی دیزل ژنراتور ، آغاز کرده است و در طی ۴۰ سال فعالیت خود و با داشتن کارشناسان و متخصصان مجرب و دانش فنی و اخذ تجربه توانست در سال ۱۳۷۴  لوح تقدیر از وزارت صنایع با عنوان واحد صادراتی نمونه را دریافت کند . و همچنین این مجموعه با در اختیار داشتن  کارگاه کوپله کاری شخصی در فضایی به وسعت ۱۰۰۰ متر مربع در داخل شهر،  اولین کوپله کاری ایران را در سال ۱۳۷۱ تحت نظارت وزارت صنایع راه اندازی کرد و تولیدات خود را به طیف وسیعی رساند

شما میتوانید با مجموعه آذر موتور از طریق سایت به نشانی AZARMOTOR-CO.IR  و یا شماره های 021-33112575 و 021-33948005  ارتباط برقرار کنید و در صورت مشاوره حضوری میتوانید به آدرس : تهران، سعدی جنوبی، جنب بانک کارافرین، پلاک 327 فروشگاه آذر موتور مراجعه کنید.

 

14

کارگاه کوپله کاری آذر موتور

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر