{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

تولد آرام جعفری در کنار رابعه اسکویی

رابعه اسکویی  بازیگر دوست داشتنی سینما و تلویزیون در تهران متولد شده است و در فیلم ها و مجموعه های بسیاری از جمله سگ کشی، ویلای من، پلاک 14، شوخی کردم و ... به ایفای نقش پرداخته است و مدت دوسال نیز در شبکه جم تی وی فعالیت داشته است.رابعه اسکویی بازیگر خوش نام سینما و تلویزیون در یکم مهرماه سال 1345 در تهران به دنیا آمد. رابعه اسکویی دوره های بازیگری را زیر نظر مرحوم حمید سمندریان گذرانده است. 

تولد آرام جعفری در کنار رابعه اسکویی

رابعه اسکویی

چکیده بیوگرافی رابعه اسکویی:

نام اصلی: رابعه اسکویی

تاریخ تولد: یکم مهرماه 1345

محل تولد: تهران

تحصیلات: دیپلم

بیوگرافی رابعه اسکویی:

با مجموعه پلاک 14 در سال 1378 بکارگردانی مهران مدیری وارد تلویزیون شد و یکسال بعد با فیلم یکی بود یکی نبود به کارگردانی  ایرج طهماسب  تجربه حضور در سینما را پیدا کرد.

رابعه اسکویی  درباره انتخاب اسمش گفته است: "مادر بزرگم چیزی که برای من تعریف کرده است این است که وقتی پدر و مادرم با هم آشنا می‌شوند و ازدواج می‌کنند. مادربزرگم صبح‌ها خیلی قدیم خانه را آب و جارو می‌کردند و اگر کسی طعامی چیزی می‌خواست برای صبح به او می‌دادند. یک آقائی می‌آید و می‌گوید دخترت ازدواج کرده است. می‌گویند بله. می‌گویند دخترتان باردار است و دختردار می‌شود و اسمش را رابعه بگذارید. اسمم سخت بود و در کودکی خیلی شیطان بودم. بنابراین، چون می‌خواستند راحت‌تر صدایم کنند اسمم را لاله گذاشتند. صداکردنش راحت‌تر بود؛ بنابراین اسمم در خانه و در بین اعضای خانواده لاله است."

رابعه اسکویی را در خانه لاله صدا میکنند

رابعه اسکویی از همان کودکی چاق بوده است و به گفته خودش به دلیل فاصله سنی 10 ماهه که با برادرش داشته است و نگرانی خانواده از ضعیف شدن وی بیشتر از حد معمول تغذیه می شده است. او علاقه زیادی به خوردن چایی، گوشت، پنیر، برنج و ماکارونی دارد.

رابعه اسکویی می گوید: "در گذشته خوردن برایم یک نقطه امن بود و با آن احساس آرامش می کردم. زمانی که بازیگر شدم مردم مرا پذیرفتند، یعنی با همین فیزیک مرا قبول داشتند و شاید به همین خاطر مانند دوران نوجوانی ام زیاد به فکر لاغر شدن نبودم اما سه ماه پیش از رابعه اسکویی که بودم خسته شدم و تصمیم گرفتم تغییر کنم و الان مطمئنم که تا چند ماه دیگر شما با یک رابعه اسکویی جدید با چهره و اندامی کاملا متفاوت آشنا می شوید. دوست دارم در کنار تغییر فیزیکی، اصلاحات روحی هم داشته باشم."

رابعه اسکویی همچنین تصمیم گرفته است که سیگار را ترک کند. او به شدت به سیگار وابسته بوده است و گاهی روزی تا 5 نخ سیگار می کشیده است. او در یک مصاحبه در مورد ترک سیگار گفته است: "هنگامی که می خواستم فیلم ببینم و برای اینکه مبادا وسط فیلم بدون سیگار بمانم و دیگر گیرم نیاید اول می رفتم سیگار می خریدم تا خیالم راحت شود. الان هم نمی گویم سیگار را ترک کردم، می گویم جایش را در مغزم عوض کردم. چون وقتی می گویی ترک کردم انگار یک سد جلوی خودت می گذاری که باید شکسته شود. "

ازدواج رابعه اسکویی:

رابعه اسکویی  هنوز مجرد است و تاکنون ازدواج نکرده است. 

او حرفه بازیگری را به صورت جدی از سال 1378 با مجموعه پلاک 14 به کارگردانی  مهران مدیری  آغاز کرده است. و بعد از آن در مجموعه های طنز دیگری از همین کارگردان مانند ویلای من و شوخی کردم نیز به ایفای نقش پرداخته است. 

رابعه اسکویی در اکران نمایش آلفرد

بازی در فیلم سگ کشی در سال 1379 به کارگردانی بهرام بیضایی اولین تجربه بازیگری رابعه اسکویی در سینما بوده است. تجربه ای که با نامزدی وی برای دریافت سیمرغ بلورین "بهترین بازیگر نقش مکمل زن" در دوره نوزدهم جشنواره فیلم فجر همراه بوده است و همین باعث درخشش بیشتر رابعه اسکویی در سینما و تلویزیون شد. 

 

"من یک تستی برای سگ کشی دادم برای آقای بیضایی. اولین باری که از دفترشان با من تماس گرفتند کل خانه را می‌دویدم و باورم نمی‌شد. روز موعود رسید و رفتم و همانطور که می‌دانید آقای بیضائی از همه تست می‌گیرند. به من گفتند شنیده ام کار تئاتر کرده ای. یک تیکه را برای من بازی کن. مغز من آف بود. زل زده بودم به آقای بیضائی. گفت بازی کن. گفتم من هیچی یادم نیست. او جدی است. گفتم من می‌روم. هیچی یادم نیست. یک شعر کودکانه فقط الان در ذهنم است و می‌خواهم بخوانم.

وی ادامه داد: به من گفت بخوان و من هم یک شعر کودکانه خواندم. تا خانه گریه کردم و گفتم خدایا چرا من چیزی یادم نبود که برای آقای بیضائی اجرا کنم. البته بعد تماس گرفتند و گفتند بیا. آقای بیضائی گفت خدا تورا نکشد. نیاسان آن زمان کوچک بود. او سه روز است صدای تورا می‌شنود و می‌گوید بابا نی نی بگذار. اینطور شد که من برای فیلم سگ کشی انتخاب شدم."

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر