{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

محمدرضا حیاتی در سال ۱۳۳۴ در شهر آبادان در استان خوزستان متولد گردید.

محمدرضا حیاتی در سال ۱۳۳۴ در شهر آبادان در استان خوزستان متولد گردید. محمدرضا حیاتی در خانواده ای پر جمعیت با ۸ برادر و خواهر بزرگ شد. محمدرضا حیاتی یکی از بهترین گویندگان قدیمی خبر صداوسیمای ایران است.محمدرضا حیاتی در رشته‌ی علوم سیاسی از دانشگاه آزاد تحصیل‌کرده است.

محمدرضا حیاتی فعالیت خود را در بخش گویندگی از سال ۱۳۶۰ در یک برنامه‌ی اجتماعی در رادیو آغاز نمود و برای مدتی در بخش نمایش‌نامه‌های رادیویی فعالیت کرد، سپس برای اجرای خبر پذیرفته شد و فعالیت خود را در بخش اخبار ساعت ۱۰ صبح رادیو، با خواندن چند خبر خارجی آغاز نمود.

محمدرضا حیاتی به‌جز گویندگی خبر در برنامه‌های دیگری به‌عنوان مجری نیز حضور داشته است. وی در مجموعه "پایتخت ۶" در نقش گویندهٔ خبر ایفای نقش کرده‌است.

محمدرضا حیاتی هنرمند سال ها در شبکه های مختلف صدا و سیما فعالیت داشته و از قدیمی‌های این عرصه میباشد.

حواشی محمدرضا حیاتی

• محمدرضا حیاتی در سال ۱۳۹۸ حین گزارش خبری درخصوص برگزیت، برای تشبیه شرایط دولت بریتانیا در مواجه با آن از اصطلاح «نشستن بر روی اره» استفاده کرد. این ضرب‌المثل در زبان عامیانه اصطلاحی بی ادبانه برای اشاره به شرایط بغرنجی است که برون رفتن از آن دشوار می‌باشد. این مسئله انتقادات فراوانی را متوجه محمدرضا حیاتی بابت استفاده از چنین ضرب‌المثلی کرد.

• وی در خرداد ۱۳۹۹، در یک مصاحبه در واکنش به جدال بین همسر ابی و محسن چاوشی، ارادت خود را به ابی ابراز کرد و صدای ابی را صدای چند نسل خاطره دانست. وی بلافاصله بعد از آن مصاحبه، با انتشار تصویر ویدیویی خود بدون ذکر نام ابی اعلام کرد که از محتوای این جدال بی‌خبر بوده‌است. چند هفته بعد حیاتی اعلام کرد که از سازمان صدا و سیما با وی تماس گرفته و گفته‌اند فعلاً به صدا و سیما نیایید. 

وضعیت تاهل محمدرضا حیاتی

محمدرضا حیاتی گوینده خبر همزمان با ورود خود به سازمان صدا و سیما ازدواج کرد. همسر وی اهوازی می باشد. محمدرضا حیاتی دارای دو فرزند پسر بنام های علیرضا و امیر می باشد. امیر مدیریت بازرگانی کمرگی خوانده و  مدرک آشپزی بین المللی دارد و علیرضا تحصیلکرده رشته مترجمی زبان انگلیسی می باشد و مدتی جزو نیروهای ترجمه خبر در صدا و سیما بود.

بازنشستگی محمدرضا حیاتی

محمدرضا حیاتی در 2 تیر 1394 وقتی 59 ساله بود پس از سی و چهار سال فعالیت در حوزه گویندگی از صدا و سیما بازنشسته شد.

جوایز محمدرضا حیاتی

محمدرضا حیاتی تاکنون چندین مرتبه موفق به دریافت جایزه برترین گوینده‌ی خبر شبکه جام جم و شبکه‌های داخلی صداوسیما شده است.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر