{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

سالیوان: اعدام زم محکوم است، واشنگتن همراه متحدان خود علیه نقض حقوق بشر در ایران می‌ایستد!

خط و نشان مقامات ارشد بایدن برای ایران
در حالی که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا همچنان در حال پیش بردن شکایت درباره بروز تقلب در انتخابات ریاست جمهوری است، یک مقام ارشد منصوب «جو بایدن» به بهانه محکوم کردن اعدام «روح‌ا... زم» از مواضع ضد ایرانی این دولت رونمایی کرد. 
«جیک سالیوان» که از سوی جو بایدن به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دولت آینده آمریکا منصوب شده است، در پیامی توئیتری ضمن مداخله در امور داخلی ایران نوشت که دولت بایدن در برابر آن چه اقدامات ضد حقوق بشری ایران خواند، خواهد ایستاد. 
سالیوان سابقه فعالیت به عنوان مشاور ارشد سیاست خارجی ستاد انتخاباتی «هیلاری کلینتون» در سال ۲۰۱۶، معاون دستیار باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق و مشاور امنیت ملی جو بایدن را دارد. بایدن چندی قبل هنگام معرفی اعضای تیم امنیت ملی دولت آینده خود ادعا کرد که سالیوان رهبری مذاکرات اولیه‌ای را که به حصول برجام منتهی شده بر عهده داشته است. 
سالیوان در پیامی توئیتری ادعا کرد: «اعدام روح‌ا... زم روزنامه‌نگاری که از دادرسی قانونی محروم و به دلیل استفاده از حقوق جهانی خود محکوم شد، یکی دیگر از موارد وحشتناک نقض حقوق بشر توسط رژیم ایران است. ما به شرکای خود خواهیم پیوست و در برابر اقدامات ناقض (حقوق بشر توسط) ایران خواهیم ایستاد». 
سحرگاه بیست و دوم آذر روح‌ا... زم سرشبکه ضد انقلاب، لیدر اغتشاشات دی ماه ۹۶ و مؤسس و گرداننده رسانه معاند آمدنیوز، به دار مجازات آویخته شد. یکی از عمده‌ترین اقدامات جنایتکارانه روح ا... زم، تلاش و حمایت برای ساخت پهپاد و موشک و زدن آن‌ها به مراکز حساس کشور بود، موضوعی که در دادگاه نیز به آن اذعان کرد. آمدنیوز حتی پا را فراتر گذاشت و علنا ساخت بمب دستی برای مقابله با ماموران امنیت کشور را آموزش داد. 
هدایت اغتشاشات و اطلاع رسانی برای آشوب‌های خیابانی از دیگر برنامه‌های محول شده به آمدنیوز بود. آن‌ها در این راستا با چاشنی شایعه پراکنی سعی کردند تا افراد را برای تخریب و آتش زدن اموال عمومی تحریک کنند. همزمان با توئیت جیک سالیوان، بلینکن وزیرخارجه پیشنهادی بایدن هم توئیت سالیوان در خصوص اعدام روح ا... زم را بازنشر کرد. 
خط و نشان کشیدن مقامات ارشد منصوب بایدن برای ایران به بهانه نقض حقوق بشر، در حالی انجام شده که این دولت هنوز آغاز به کار نکرده و سکان دولت را از دونالد ترامپ تحویل نگرفته است. 
از سوی دیگرریچارد گلدبرگ از اعضای سابق شورای امنیت ملی کاخ سفید و کارشناس بنیاد ضد ایرانی دفاع از دموکراسی‌ها با مهم‌خواندن توئیت سالیوان نوشته است: «اظهارنظر مهمی است که تأثیرش می‌تواند با اقدام فوری در کاهش تحریم‌ها از بین برود. حوزه‌های بسیاری در خصوص ایران برای امکان بالقوه همکاری‌های دوحزبی وجود دارد، اگر دولت جدید در بازگشت عجولانه به توافقی معیوب عجله نکند این یکی از آن حوزه‌هاست.»
 
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی