{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

ربیعی در نشست خبری:

سخنگوی دولت گفت: موفق به مهار ویروس کرونا شدیم و خبرسازی‌های اخیر در دوگانه سازی واکسن کرونا، در جهت ناامید کردن مردم است.

موفق به مهار ویروس کرونا شدیم/ پیگیر رفع تحریم‌ها هستیم

علی ربیعی سخنگوی دولت پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه در آستانه ۱۴۰۰شاهد آشکار شدن شکست سیاست فشار حداکثری هستیم که آخرین مصداق و نمونه آن در روزهای اخیر، شکست آمریکا در تلاش برای احیای کمیته پیگیری تحریم در سازمان ملل بود، اظهار داشت: همزمان ما سال سختی را با همه گیری ویروس کرونا پشت سر گذاشتیم.

وی اضافه کرد: سالی که بر اثر فضاسازی های خبری و پنهان کاری بسیاری از دولت های جهان از آمار واقعی کرونا، ایران را در رتبه های اول همه گیری قرار داد اما  امروز در ماه های پایانی سال، نه تنها با همت مردم و زحمات کادر درمانی، موفق به مهار این ویروس شدیم بلکه جز معدود کشورهای پیشتاز هستیم در تولید واکسن نیز هستیم.  

سخنگوی دولت اظهار داشت: در مواجهه با این دستاوردهای انکارناپذیر، تلاش‌های پررنگ تری در جهت ناامید کردن مردم و تحقیر دستاوردهای ملی از یک طرف و القای وضعیت جنگی به منظور تحت الشعاع قرار دادن دستاوردهای مقاومت مردم در برابر تحریم ها از طرف دیگر آغاز شده است.

ربیعی تصریح کرد: دوقطبی سازی میان واکسن وارداتی و واکسن ساخت داخل و اشاعه بی اعتمادی به واکسن داخلی، نمی تواند هدفی جز پراکندن بذر ناامیدی و ابهام در میان مردم داشته باشد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه ما همواره تکرار کرده ایم که واردات واکسن و تولید آن همزمان و در موازات هم پیش می روند و هیچکدام، اخلالی در روند انجام دیگری ایجاد نمی کند، افزود: در خلال این دوقطبی سازی، خود تحقیری و یأس پراکنی، نباید این افتخار ملی را از یاد برد که ما تا امروز به رغم محدودیت های مالی تحریم، گام هایی را در راه تولید و آزمایش واکسن ویروس کرونا برداشته ایم که تنها ملت های انگشت شماری قادر به انجام آن بوده اند.

ربیعی گفت: البته تا روشن شدن نتیجه نهایی هنوز مراحلی باقی مانده اما تا به همین جا هم نباید قدر دانشمندان مان را که بی وقفه در حال تلاش برای سلامت مردم بوده اند، نادیده گرفت.  

وی با بیان اینکه البته این فضاسازی های تبلیغاتی برای بزرگنمایی نقاط منفی و کوچک نمایی نقاط مثبت جدید نیست، اظهار داشت: روزهای اولیه گسترش ویروس کرونا را به یاد آوریم! شوکی که به دنیا و ایران وارد شد و  این که چگونه در آغازِ بحران، جریانهای خبری، وضعیت کرونا در ایران را به عنوان یک نقطه ضعف دولت و ملت اعلام می کردند.

سخنگوی دولت افزود: تا زمانی که کتمان های بین المللی کنار رفت و همگان دیدیم که ما در مقایسه با بسیاری از کشورها عملکرد بهتری داشتیم به ویژه با این کادر بهداشت و درمان فداکار که برخلاف کادر درمان برخی کشورها نه تنها در برابر باز بودن درهای بیمارستان‌ها ممانعت نکردند که با جانفشانی به ستونی محکم در موفقیتهای ملی ما بدل شدند.

ربیعی با بیان اینکه دیدیم برخلاف برخی کشورها هیچ فروشگاهی در ایران غارت نشد و با رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم توانستیم از شوک اولیه خارج شویم، تاکید کرد: در این مسیر به رغم تحریم واردات تجهیزات بهداشتی، حتی ماسک و دارو، و عدم انتقال دستاوردهای علمی به ایران با اتکا به نیروهای داخلی حتی توانستیم به صادرات کیت های تشخیصی و ونتیلاتور و مواردی از این قبیل دست یابیم و در نهایت در تولید واکسن به مرحله تست فاز انسانی رسیدیم.

وی تصریح کرد: ما رفع تحریم را حق مردم ایران می‌دانیم و این موضوع در وجدان جمعی بین المللی به عنوان حق مسلم ما پذیرفته شده است و دولت به خنثی سازی تحریم‌ها می‌پردازد و مطالبه رفع تحریم‌ها هم از سوی دولت پیگیری می‌شود.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر