{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

محمدرضا شریفی نیا | محمدرضا شریفی نیا و همسر دومش | طلاق محمدرضا شریفی نیا | بیوگرافی محمدرضا شریفی نیا | محمدرضا شریفی نیا چند سال دارد؟| ملیکا شریفی نیا | مهراوه شریفی نیا |

تصویری خاص از محمدرضا شریفی نیا در لباس هندی مشاهده می‌کنید.

 محمدرضا شریفی نیا/عکس کمیاب از محمدرضا شریفی نیا در لباس هندی+ عکس

ستاره پارسی : محمدرضا شریفی نیا بازیگر شناخته شده و پرکار کشورمان است. محمدرضا شریفی نیا تاکنون در آثار سینمایی و تلویزیونی متعددی به ایفای نقش پرداخته است. محمدرضا شریفی نیا طرفداران بسیاری دارد. محمدرضا شریفی نیا نقش‌های ماندگاری را از خود به یادگار گذاشته است. محمدرضا شریفی نیا به تازگی پدر خود را از دست داده است.

عکس کمیاب از محمدرضا شریفی نیا در لباس هندی

قسمتی کوتاه از زندگی محمدرضا شریفی نیا

محمدرضا شریفی نیا در 25 خرداد سال 1334 در تهران متولد شد. او همسر سابق آزیتا حاجیان؛ بازیگر و پدر مهراوه و ملیکا شریفی نیا است و مدرک کارشناسی تربیت بدنی دارد.

فراگیری تئاتر و بازی در نمایش ها را از اواسط دهه 1350 شروع کرد. همچنین بازی در سینما را از سال 1370 با اوینار کاری از شهرام اسدی آغاز کرد.شریفی نیا برای اولین بار با بازی در نقش بسیار کوتاهی در فیلم پری (داریوش مهرجویی) در سال 1373معرفی شد.

اما قبل از آن و در سال های 1370 تا 1372 مشغول بازی در نقش ولید در مجموعه تلویزیونی امام علی (داود میرباقری) بود که با پخش این مجموعه در سال 1375 مطرح و شناخته شد.

محمدرضا شریفی نیا

محمدرضا شریفی نیا در سال 1389 در اخراجی ها 3 آخرین قسمت از سه گانه اخراجی ها، به کارگردانی مسعود ده نمکی در نقش حاجی گیرینف رقیب اکبر دباغ در انتخابات ریاست جمهوری ایفای نقش کرد. این فیلم مانند اخراجی ها و اخراجی ها 2 از مضمون جنگ ایران و عراق و روایتی طنز برخوردار است و به نوعی نتیجه قصه این سه گانه در این فیلم بیشتر نمود پیدا می کند. این فیلم با فروش 5 میلیارد و 900 میلیون تومان در داخل ایران، پرفروش ترین و پرمخاطب ترین فیلم سال 1390 بود.

محمدرضا شریفی نیا علاوه بر بازی در فیلم های سینمایی و مجموعه های تلویزیونی، سمت های دستیار کارگردان، برنامه ریز، عکاس را هم برعهده داشته است. او علاوه بر اینها در بسیاری از فیلم ها انتخاب بازیگران را بر عهده دارد. 

محمدرضا شریفی نیا

 

محمدرضا شریفی نیا

 

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر