{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

جهش ویروس کرونا در انگلیس بیشتر از جاهای دیگر پییشرفت کرده است.

ویروس کرونای جهش یافته در انگلیس شدیدتر شد

نوع جدید ویروس کرونا می تواند منشاء انتقال بیشتر این بیماری دربرخی  مناطق انگلیس باشد. در نتیجه ، دولت انگلیس محدودیت های جدید و شدیدتر «سطح 4» را در چندین منطقه از جمله لندن وضع کرده است.بوریس جانسون و مشاوران اصلی علمی وی گفته اند که پس از پیدایش این نوع جدید، انتقال بیماری می تواند تا 70درصد افزایش یابد و تعداد تولید مثل موثر می تواند 0.4 افزایش یابد.

اولین اطلاعیه مربوط به این نوع جدید کشف شده در انگلستان در چهاردهم دسامبر توسط وزیر بهداشت انگلیس اعلام شد. بررسی پایگاه اطلاعات مربوط به کووید-19نشان داد که اولین نمونه حاوی این نوع جدید در بیستم سپتامبر در شهرستان کنت جمع آوری شده بود.

تا به امروز مشخصات ژنتیکی این نوع جدید به طور گسترده ای از نمونه های جمع آوری شده در انگلستان  دیده شده است. با این حال ، دو بار در دانمارک، و همچنین در استرالیا یافت شده است. یک مورد نیز در هلند گزارش شده است. ممکن است در جاهای دیگر وجود داشته باشد ، اما به دلیل کمبود مقدار توالی کافی تشخیص داده نمی شود.

کریس ویتی، رئیس ارشد پزشکی، به طور صریح گفت که تاکنون هیچ مدرکی وجود ندارد که این نوع ویروس کرونا وخامت بیماری را چه از نظر مرگ و میر و چه از نظر موارد ابتلا تغییر دهد.

جهش ها بخش  طبیعی از تکامل ویروس ها هستند. در مورد کووید-19 ، این جهش ها می توانند از خطاهای تصادفی هنگام تکثیر ویروس یا توسط پروتئین های ضد ویروسی موجود در افراد مبتلا یا در نهایت  با ترکیب مجدد، نوعی «اختلاط» ژنتیکی روی دهند. با این حال، تاکنون هیچ نشانه ای از ترکیب مجدد برای کووید-19 شناسایی نشده است.

پروفایل های جهش مشابه این نوع جدید در تغییر ویروس کووید-19 در بیماران مبتلا به عفونت مزمن، که سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف تر از حد نرمال است، مشاهده شده است.

باید تأکید کنیم  که بسیاری از جهش های موجود در این نوع جدید انگلیسی قبلاً در انواع دیگر کووید-19 نیز مشاهده شده است.

انتظار نمی رود اثرات واکسن ها به طور قابل توجهی در اثر جهش ها مختل شود. واکسن ها پاسخ آنتی بادی گسترده ای علیه کل پروتئین اسپایک ایجاد می کنند. بنابراین اثرات آنها نباید به طور قابل توجهی توسط جهش ها مختل شود.

شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد گونه های دیگر کرونا ویروس های فصلی تا حدی با گذشت زمان قادر به مصونیت هستند. بنابراین تصور نمی شود که روزی مجبور شویم واکسن های در نظر گرفته شده برای مبارزه با کووید-19 را به روز کنیم.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر