{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

اگر اضافه وزن دارید و به دنیال روش‌هایی برای مبارزه با چاقی هستید، باید بدانید که برخی رفتار‌های شما می‌توانند اشتباه باشند. اشتباهاتی که نه تنها هدف اصلی شما یعنی سوزاندن چربی را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد، بلکه می‌تواند منجر به افزایش وزن شما شود.

کار‌های اشتباهی که چاقتان می‌کنند!
چه بسیار سالم غذا بخورید و فقط بخواهید سیستم بدن خود را مجدداً راه اندازی کنید و چه به دنبال کاهش وزن باشید، بهتر است برخی روش‌های درست را برای کاهش وزن بدانید:
بیش از حد میوه می‌خورید
درست است که مصرف میوه و سبزیجات تازه می‌تواند برای بدن شما مفید باشد، اما زیاده روی در مصرف میوه‌های شیرین و پرکالری می‌تواند منجر به افزایش خطرناک قند خون و در نهایت اضافه وزن شود. سعی کنید برای مصرف میوه و سبزیجات خود برنامه‌ای دقیق تعیین کنید.
حبوبات و سبزیجات نشاسته‌ای می‌خورید
کالری نشاسته نسبت به بسیاری از غذا‌ها بیشتر است و بعضی اوقات به راحتی می‌تواند به عنوان یک پرخوری خطرناک در نظر گرفته شود. حتی کربوهیدرات‌های سالم مانند برنج قهوه‌ای، نان‌های سبوس دار و سیب زمینی نیز حاوی نشاسته هستند و باید مصرف این نوع گروه خوراکی‌ها را محدود کرد.
بیش از حد آجیل می‌خورید
درست است که مصرف آجیل به ویژه آجیل خام یا کم نمک، روشی مناسب برای کاهش وزن محسوب می‌شود، اما اگر در تامین چربی بدن از طریق آجیل‌ها زیاده روی کنید با مشکل اضافه وزن رو به رو خواهید شد و این موضوعی نیست که شما در رژیم سختگیرانه خود انتظارش را داشتید.
بعد از شام مجددا خوراکی می‌خورید
اگر یک رژیم غذایی متعادل، از جمله صبحانه، ناهار و شام سالم را دنبال می‌کنید، بهتر است سعی کنید خوراکی‌های شبانه را محدود کرده و پس از شام مجددا سراغ یخچال نروید. این رفتار یکی از اشتباهترین رفتار‌هایی است که می‌توانید با سلامتی خود انجام دهید.
خوراکی‌های فراوری شده می‌خورید
برخی از غذا‌ها وجود دارد که به طور طبیعی از نظر چربی و کالری در شرایطی ناسالم قرار دارند. خوراکی‌هایی مانند چیپس، پفک و شیرینی و کیک‌های مختلف می‌توانند منجر به افزایش وزن ناخواسته شوند.
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی