{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

شبنم فرشاد جو عکسی از حضورش در زندان دیو را منتشر کرد !

شبنم فرشادجو با شلوارک ناجور و عجیب +عکس

شبنم فرشاد جو عکسی از حضورش در زندان دیو  را منتشر کرد ! شبنم فرشاد جو از عجیب ترین جای جهان در صفحه اینستاگرامش عکس گذاشت.شبنم فرشادجو، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون با انتشار چند عکس در صفحه اینستاگرام خود نوشت: ” عجیب ترین جای جهان که دیدم زندان سلیمان یا زندان دیوها، نام کوهی مخروطی شکل و میان تهی که در سه کیلومتری غرب تخت سلیمان قرار دارد.

159810389999015-irannaz-com

این کوه هزاران سال پیش، بر اثر رسوب کانی‌های آب دریاچهٔ آن به وجود آمده‌است. ارتفاع این کوه از زمین مجاور خود ۹۷ تا ۱۰۷ متر می‌باشد و بر فراز آن گودال عمیقی در حدود ۸۰ متر دیده می‌شود که قطر دهانه آن به طور تقریب ۶۵ متر است.

 

کوه در زمان مانایی‌ها ـ ۸۳۰ تا ۶۶۰ پ.م. نیایشگاه بوده است. در اطراف کوه زندان سلیمان چشمه‌های آب گرم گوگردی متعددی دیده می‌شود که دارای خاصیت درمانی متعدد می‌باشد. “

شبنم فرشادجو در ادامه نوشت: “زندان سلیمان تپه‌ای است به ارتفاع یکصد متر از سطح زمین، و مخروطی شکل، که زمان ساسانیان محل قربانی و نیایش موبدان زرتشتی بوده و البته بقایای بناهای دور مخروط زندان سلیمان، نشانگر اهمیت این محل مقدس می‌باشد. موبدان پس از نیایش در محل و استفاده از برسم، حیوان در نظر گرفته شده را برای قربانی کردن به جایگاه مخصوص می‌بردند تا نذر آتشکده کنند.

احتمالاً دو هزار سال پیش مخروطی که امروز خالی از آب است و در دهانه تپه قرار دارد، پر از آب بوده و بقایای آب انبارهای اطراف مخروط، نشانگر غیرقابل استفاده بودن آب.”

شبنم فرشادجو متولد ۱۶ بهمن ۱۳۵۶ در تهران است. او هنرپیشه تئاتر، سینما و تلویزیون ایران است و دارای تحصیلات عالیه در رشته‌های هنرهای نمایشی از دانشگاه تهران است و در کارنامه هنری خود سابقه حضور در نمایش‌های تئاتر متعدد و نیز بازیگری در آثار تلویزیونی و سینمایی را دارد.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر