{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

محقق و زیست شناس آمریکایی با کمک دوستانش از آرواره‌های شیر مهاجم نجات یافت.

نجات دادن یک مرد از آرواره های شیرِ وحشی +تصاویر

 این محقق به همراه دو دوست دیگر خود در دشت بوتسوانا در حال استراحت بود که ناگهان یک شیر نرپیر به سمتش حمله می‌کند.

نجات معجزه آسای یک محقق از آرواره های شیر +تصاویر

نجات معجزه آسای یک محقق از آرواره های شیر +تصاویر

نجات معجزه آسای یک محقق از آرواره های شیر +تصاویر


"گوتز نیف" ۳۲ ساله محقق و متخصص فضای باز در خواب بوده که شیر به او حمله می‌کند و وی برای رهایی ازدندان‌های تیز شیر ضربه‌های مشتی به صورت حیوان وارد می‌کند، اما این کار سبب خشمگین‌تر شدن شیر شده و حیوان با قدرت تلاش می‌کند تا " نیف " را ببلعد، اما دو دوست وی از جهت‌های مختلف به شیر حمله کرده و در نهایت با یک چوب بزرگ به شیر ضربه می‌زنند تا دست از سر "نیف "بر دارد.


یکی از همران این محقق در این باره گفت: "ضربه مشتی که "نیف"به صورت حیوان وارد کرده بود تنها باعث خشم بیشتر شیر گرسنه شد و حیوان را برای نبردی سخت آماده‌تر کرد. شیرپیر گرسنه در حال جویدن زنده زنده دوستم بود و من با هر چیز که به دستم می‌آمد به شیر ضربه می‌زدم و دوست دیگرم نیز تلاش می‌کرد تا هر طور شده شیر را از "نیف " دور کند، اما او حاضر به رهایی دوست و همکارم نبود تااینکه با شاخه محکمی ضربات پی در پی به شیر وارد کردم و حیوان نقش زمین شد ما بلافاصله وارد عمل شدیم و "نیف" را به بیمارستان منتقل کردیم.

تیم ما بار‌ها در چادر‌های دونفره در بیابان‌های آفریقا و دشت‌های بوتسوانا استراحت کرده بود، اما این نخستین باری بود که یک شیر گرسنه به ما حمله می‌کرد. شیر‌ها سالانه در آفریقا جان ۲۰۰ تن را می‌گیرند که اغلب بومیان منطقه هستند.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر