{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

کودک اوگاندایی که تا به حال ۳ بار با یک هواپیمای سبک پرواز کرده در این کشور «خلبان» لقب گرفته است.

پسربچه بااستعدادی که در ۷ سالگی کمک خلبان شد!/عکس

کودک اوگاندایی که تا به حال ۳ بار با یک هواپیمای سبک پرواز کرده در این کشور «خلبان» لقب گرفته است. «گراهام شِما» ۷ ساله پیشتر سه بار به عنوان کمک خلبان با یک فروند هواپیمای «سِسنا ۱۷۲» پرواز کرده است. گراهام که ایلون ماسک الگویش است بخاطر مهارت‌های پروازی و هوانوردی در کشورش به چهره‌ای مشهور تبدیل شده است.

او که عاشق ریاضیات و علوم است آرزو دارد روزی خلبان یا فضانورد شود و دوست دارد به مریخ سفر کند. شوق خلبان شدن در این پسر زمانی پدیدار شد که او روزی در بیرون از خانه مادربزرگش و هنگام بازی کردن هلی‌کوپتری را مشاهده کرد که در فاصله بسیار نزدیک به زمین پرواز می‌کرد.


مادر گراهام در این باره گفت که پس از دیدن این هلی‌کوپتر بمباران پرسش‌های گراهام در مورد نحوه کار هواپیما‌ها آغاز شد. او مجبور شد تا با آکادمی محلی آموزش پرواز تماس بگیرد و با او دروس مربوط به قطعات هواپیما و واژگان و اصطلاحات پروازی را کار کند.گراهام که مانند یک خلبان لباس می‌پوشد در این باره گفت: «الگوی من ایلون ماسک است و به او علاقه زیادی دارم. می‌خواهم در کنار او از فضا بیاموزم و با او به فضا بروم.» گراهام تاکنون با یکی شبکه‌های تلویزیونی داخلی در اوگاندا مصاحبه داشته و حتی توسط سفیر آلمان و وزیر حمل و نقل این کشور برای ملاقات‌هایی دعوت شده است.


گفتنی است؛ گراهام که تاکنون سه بار به عنوان کمک خلبان پرواز را تجربه کرده می‌خواهد بر تجربیات پروازی خود بیافزاید تا روزی بتواند به یک خلبان ماهر تبدیل شود.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر