{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که مدتی را دورکار بوده و کم‌کم قرار است به محل کار خود بازگردید اما نگرانید به کرونا مبتلا شوید، بهتر است مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

چه کنیم تا در محل‌کار کرونا نگیریم؟
رابرت از اهالی ویرجینیا می گوید:‌ من بعنوان متصدی در دفتر پیشخوان کار می کنم. مدیریت شرکت ما دستور داده که تمامی دفاتر در سراسر کشور باید دست‌کم یک نفر نیروی تمام وقت را در پیشخوان داشته باشد. اینگونه تصمیم گرفته شد که من بهترین گزینه برای این کار در دفتر ویرجینیا هستم،‌ چرا که از همه جوان‌تر هستم و فرزندی هم ندارم. قبل از بازگشت  به کار، تمامی اقدامات احتیاطی مانند استفاده از ماسک برای هر کسی که در شرکت حضور دارد،‌ ایجاد ایستگاه‌های ضدعفونی کننده و دستگاه تهویه هوا درنظر گرفته شد. 
 
«هیچ کارمند دیگری جز من در مجموعه حضور ندارد ، همگی به صورت دورکار فعالیت می کنند و من تقریبا تنها هستم. در ساعات کاری نیز نهایتا دو تا سه نفر به صورت گذرا به اتاقی که من در آن هستم، می آیند اسنادی را برمی دارند و می روند. با این حال، زمانی که می بینم میزان ابتلا به کرونا در منطقه مسکونی و شهر ما رو به افزایش است، احساس نگرانی می کنم. این مساله را با روسای خود در میان گذاشتم و آنها ضمن همدردی با من،‌ پرسیدند که چگونه می توانند در ایجاد احساس آرامش و امنیت در من، کمک کنند. 
 
نهایتا اینگونه صحبت شد که من می توانم بین استعفا و حضور فیزیکی در محل کارم، یکی را انتخاب کنم. بخوبی می دانم که وضعیت شغلی من نسبت به سایر مشاغل، امنیت بیشتری در مقابله با ویروس کرونا دارد اما این افکار که موجود فداکاری هستم که در شرایط بحرانی این همه‌گیری ناچار به حضور اجتماعی است،‌مرا رها نمی کند». 
 
خبر خوشحال کننده ای در این زمینه وجود دارد. دکتر گونسنهاور، مدیر ارشد ایمنی بیماری در مرکز پزشکی دانشگاه اوهایو معتقد است:‌ خطری که در خصوص ابتلا به کرونا در محیط افراد را تهدید می کند، بسیار اندک است. رعایت این قانون که تعاملات شما با سایر افراد کوتاه مدت باشد - کمتر از ۱۵ دقیقه - و همه افراد نیز ماسک زده باشند،‌می تواند محیط را برای سلامتی شما تا حد زیادی ایمن کند. 
 
علاوه بر این،‌رعایت برخی تدابیر اضافی می تواند مایه اطمینان بیشتر شما شود: محدود کردن ظرفیت اسانسور،  الزام تمامی افراد به استفاده از ماسک،  استفاده ترجیحی از محافظ سرتاسری در میز کار و رعایت فاصله حداکثری بین افراد. برای رفت و برگشت از محل کار، اگر این امکان را دارید که از دوچرخه، پیاده روی یا خودروی شخصی استفاده کنید حتما این کار گزینه بهتری نسبت به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است. 
 
متخصصان معتقدند حتی در صورت رعایت تمامی این تدابیر، نگرانی از ابتلا به کرونا در محل کار امری کاملا طبیعی است پس تلاش نکنید این احساس خود را مخفی کنید. اگر شدت این احساس نگرانی در شما زیاد است از روسای خود بخواهید شما را نیروی دورکار کند اما اگر در این زمینه،  با شما همکاری نشد متاسفانه هیچ قانونی در این زمینه از شما حمایت نمی کند. قوانین محدود حمایت‌کننده در این زمینه، شامل افراد بچه‌دار می شود. 
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر