{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با بیان اینکه مهم‌ترین و محوری‌ترین ظرفیت در مدیریت بیماری کرونا مردم هستند؛ گفت: با توجه به خطر بیماری بر سلامت یکایک شهروندان، نباید عادی‌انگاری بیماری در جامعه ایجاد شود.

محدودیت‌های کرونایی تا کِی ادامه دارد؟

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا امروز در پنجاه و یکمین جلسه این کمیته با تشریح اینکه خوشبختانه با همکاری خوب مردم و مساعدت همه دستگاه‌ها به خصوص نیروی انتظامی و اصناف، روند به سمت کنترل و مهار کامل بیماری کرونا در کشور است؛ گفت: باید در وهله اول از مجموعه اعضای کادر درمانی و همچنین نیروی انتظامی که واقعا زحمات طاقت فرسایی را طی ماه‌های گذشته کشیده‌اند؛ قدردانی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی شبانه روز در خدمت ستاد ملی کرونا در اجرای برنامه‌ها و بسته‌های مصوب است؛ گفت: بعد از پالایش به عمل آمده طی مدت اخیر مجموعا یک میلیون و 800 هزار جریمه از سوی عوامل نیروی انتظامی در کشور ثبت شده که نشانگر تلاش این مجموعه در اجرای درست و صحیح ماموریت‌های محوله است.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با اظهار اینکه آمارهای اخیر گویای این امر است که جریمه ترددهای شبانه بین ساعت 21 تا ساعت 4 صبح در حال افزایش است؛ گفت: باید برای این موضوع برنامه‌ریزی لازم را داشته باشیم و در صورت ادامه‌دار بودن آن و افزایش شیب جریمه‌ها در این مورد، راهکار جدید اتخاذ کنیم.

ذوالفقاری در ادامه سخنانش به نقش موثر مردم و اصناف در روند مدیریت بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: روند کلی نشان از همراهی خوب مردم عزیزمان با طرح جامع مدیریت هوشمند دارد که لازم می‌دانم از کلیه همراهان این طرح کمال تشکر را داشته باشم.

مسئله پلپ واحدهای صنفی متخلف از دیگر موضوعات مورد اشاره جلسه امروز بود و در این خصوص ذوالفقاری خاطرنشان کرد: طبق آمار 28 هزار واحد صنفی به علت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد پلمپ شده‌اند که نسبت به کل واحدهای صنفی نشانگر این است که عموم و اکثریت واحدهای صنفی در روند مبارزه با کرونا همراهی دارند.

ذوالفقاری با بیان اینکه مهم‌ترین و محوری‌ترین ظرفین در مدیریت بیماری کرونا مردم هستند؛ گفت: با توجه به خطر بیماری بر سلامت مردم، نباید عادی‌انگاری و عادی‌پنداری بیماری در جامعه ایجاد شود.

وی با تشریح این امر که باید با اتخاذ روش‌های هوشمند که در طرح جامع هوشمند هم پیش‌بینی شده است اجازه شیوع دوباره بیماری را در کشور ندهیم و با ادامه مسیر درست کنونی به ریشه‌کن شدن کامل بیماری در کشور کمک کنیم.

معاون وزیر کشور اضافه کرد: مهم‌ترین عامل شیوع بیماری، تجمع افراد به خصوص در مکان‌های سربسته است و برای همین به کلیه استانداری‌های سراسر کشور ابلاغ شده که تحت هیچ شرایطی اجازه این تجمع‌ها را ندهند.

ذوالفقاری خاطر نشان کرد: خوشبختانه با حمایت و همراهی مردم عزیز امروز به نقطه‌ای رسیدیم که میزان مرگ و میر از حدود 500 نفر به رقمی در حدود 120 الی 130 نفر رسیده و این مسئله از این واقعیت حکایت دارد که روند سیاست‌ها در مدیریت بیماری موفق بوده و برای همین باید با رعایت دقیق پروتکل‌ها اجازه اوج‌گیری دوباره بیماری را ندهیم.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر